Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bitcoin, hogy működik?

Bitcoin, hogy működik?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap hallottam először erről a bitcoin dologról. Csak pislogtam, azt se tudtam mi az. A cikk is csak dobálózott a számomra kínai szavakkal és a kommentekből se értettem egy árva mukkot se. Aztán gugli a barátom elven éjfél tájékán nekiestem a témának. Kezdem mostmár felfogni mi is ez az egész de még rengeteg kérdésem van amire nem találtam választ. Először mi is ez az egész, kinek éri meg? Ezen tegnap már agyaltam és arra jutottam, hogy ennek esetleg az lenne a lényege hogy: Megalapították ezt az egészet X ideje valakik. És gyakorlatilag a nagy renderfarmokkal (vagy minek hívják őket) tudtam párhuzamba vonni. Tehát esetleg az van a dologban hogy a cég kap megbízásokat hogy számíttasd ki a felhasználókkal ezt, rendereld le azt, készíts ilyen olyan szimulációkat stb. És akkor ki van adva nekünk usereknek a pool-ba, mindenkinek a gépe dolgozik, gondolom valahogy össze vagyunk kötve és olyan ez mint a nagy szuperszámítógép. És ha kész van az adott feladat, megkapja érte a pénzét a cég, majd ad a pool tagjainak is belőle persze annyit hogy ő nyereséges legyen? Aztán amit kap bitcoint a pool az van szétosztva a pool tagjai közt? Lehet hogy oltári nagy hülyeséget írtam ez jutott eszembe este. De aki ért hozzá leírhatná hogy akkor mégis hogy működik. Tovább mit jelent az hogy most az én HD 7770-esem 200 Mhash-t számol. Vagy mit csinál. Mi egyáltalán az a mértékegység. A GUI miner másik alsó sarkába mit jelent az hogy Shares: 77 accepted. Félre ne értsetek közbe, nem feltétlen akarok ebből az egészből pénzt csinálni, meg hajtani itt a gépemet éjjel nappal, csupán érdekel ez az egész és próbálgatom. ÉS még kérdés: lehet választani device-nélm gondolom ez az erőforrás hogy CPU vagy VGA. AMP Phenom II X4 955-öm VGA-m meg HD 7770. Melyikkel lehet bányászni többet? Ezzzel a fix 200 Mhash-el mennyi bitcoint lehet termelni pl naponta. Mekkora az a minimum befektetés amiből olyan gépet lehet venni amivel megéri csinálni az egészet? Még szerintem van 1000 kérdésem, egyenlőre örülök ha ezekre választ kapok, meg ha valaki ért hozzá, akkor ki is egészítheti azzal amit szerinte érdemes tudni még róla. Meg közben ha előjön valami kérdésem még felteszem azt is :D Köszönöm előre is a válaszokat!

2013. dec. 15. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Oda kell kilyukadni, hogy nem éri meg az egész.Az áram,idő stb nem fedezi a termelt bitcoinok.Az árfolyam változásról pedig nem is beszélve.(Nemrég 1 BTC 1200 USD körül mozgott, aztán egyik pillanatról a másikra 870 lett).
2013. dec. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 czibles ***** válasza:

Bitcoin wikin megtalálható az összes kérdésedre a válasz.

Ezenkívül a kérdésekből nekem az látszik, hogy általános informatikai dolgokkal sem vagy 100%-ban tisztában.

[link]

2013. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!