Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy működik a Bitcoin?

Hogy működik a Bitcoin?

Figyelt kérdés

Ha jól sejtem akkor gyakorlatilag ez egy fantom cég, vagy valami hasonló, szóval teljesen a tőzsdén van az egész és úgy nyerészkednek, hogy közben semmit sem csinálnak.


Érdekes infókat hallottam erről a "vállalatról" miszerint többszörösére emelkedett a bitcoin értéke az elmúlt években most egy coin értéke 4k dollár felett van jócskán. Szerintetek érdemes lehet befektetni ebbe pár 100 ezret?

Nekem ez nagyon a forex-re emlékeztet ez a bitcoin, ahol egy nap alatt lehetsz milliomos de méginkább elvesztheted amid van.

Próbálkoztatok már hasonlóval?

Hogy működik a kifizetés meg hasonló dolgok ennél a cégnél?

Ha van nyereséged akkor az után hogy adózol?

Hasonló kérdésekre szeretnék választ kapni, ha esetleg valaki tapasztaltabb ez ügyben.



2017. szept. 8. 23:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kockázat nélkül nincs hozam! A Bitcoin, és akármelyik másik kriptovaluta ;-) EXTRÉM kockázatos befektetés, és persze extrém magas hozammal kecsegtet. Ezt jobb észben tartani, mielőtt belevágsz.


Senki nem fog adót levonni a neked átutalt pénzből. A jövedelmed nyilvántartásáról, kiszámolásáról és bevallásáról neked kell gondoskodni.


Még egy tanács: ha soha életedben nem fektettél még be egyetlen fillért sem semmibe (a kommentjeidből úgy tűnik), akkor szerintem kerüld a kriptopiacot. Jó eséllyel a saját kockázattűrő képességeddel sem vagy tisztában, mert nem ismered az érzést, amikor a portfóliód 20%-a egyik hónapról a másikra (a kriptopiacon néha egyik napról a másikra) eltűnik. Jobb, ha könnyebb, kevésbé volatilis és jobban szabályozott piacra fektetsz be. Nyiss egy számlát például, ahol befektetési alapokat lehet venni. Kezdésnek kiváló lehetőség. Kicsivel drágább, de van ügyfélszolgálat (ez egy kezdőnek fontos lehet) különböző kockázatot képviselő alapokba fektethetsz, és még a nyereségedet is kiszámolják helyetted (az adót akkor is neked kell bevallani)

2017. szept. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy aki nem akar kockáztatni az ne fektessen be.

Nemhogy kriptovalutába, hanem semmibe se.

Arra ott van a bankbetét, vagy egyéb állampapír. Azt nem tudom, hogy azt befektetésnek nevezik e, de ott van garancia, de a befektetések többségében garancia helyett kockázat van.

Persze kereshetsz valakit aki bitcoinra ad árfolyamgaranciát.


És akkor még nem is volt szó a hackertámadás lehetőségétől. Ekkor is megeshet árfolyamtól függetlenül, akár jó nyereség folyamán is, hogy egyik pillanatban volt bitcoinod, a másik pillanatban nincs.

Lehet persze védekezni ellene, ami egyre drágábban egyre jobb lesz, de ennek a kockázata megmarad. Amíg egy ajtót te ki tudsz nyitni addig más is ki fogja tudni nyitni.

2017. szept. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hát van befektetve pénzem ilyen vegyes részvényekbe kb 1 misivel kezdtem most van 800k talán, szóval arra is azt mondták, hogy tuti befektetés, meg minden lófasz, meg nem kockázatos, meg van mittomén milyen vész sorompó akármi, ami ha esik a piac akkor majd meggátolja, hogy én veszítsek pénzt meg mindent, szóval nem ért semmit.

A legjobb, ha a bankban tartom a pénzem, vagy a kispárna alatt, abból baj nem lehet :-)


De visszatérve a bitcoinra látom, hogy nagyon ugrál az árfolyam és pont ezért jó, mert kis tőkével is sokat lehet keresni, mert nagy különbségek vannak a napi árfolyamok között, tehát még ha esik is sokat, jó eséllyel akár másnap már kedvezően alakulhat a piac, vagy következő héten.

2017. szept. 22. 11:44
 14/16 anonim ***** válasza:

Most nincs időm sokat írni, de nézd meg hogy alakult a bitcoin árfolyama 2013 és 2015 között, és gondolkozz kicsit. Nem 20%-ot esett, és nem is 2 hét alatt jött vissza.


Befektetési tanácsadókra meg ne hallgass. Először tanulj, utána fektess be.

2017. szept. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"arra is azt mondták, hogy tuti befektetés"


a kulcsszó itt van

"mondták"

Ha van papíron leírt garanciaszerződés, amit a te általad megbízott ügyvéd irt, aki ismeri a lehetséges kiskapukat, és szerződésben ki tudja zárni. És a garancia fedezete letétben van valahol, szintén ellenőrzött jogilag biztos helyen. Na az a garancia.


Persze az ilyesmin nem lesz haszon, csak a garantált összeget kapod meg a végén, s az ilyen pénzbe is kerül, messze nem csak a bitcoin átváltás néhány%-os költségébe. Ha egyáltalán lesz valaki aki bitcoinra garanciát ad ...

2017. szept. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"De felmerül bennem a kérdés, hogy elvileg bankszámlára utalják el a pénzemet, vagy én utalom át és annak nyoma marad, szóval akkor adót mindenképp vonnak le nem?"

Eladhatod magánszemélynek is, kp.-ért s akkor nem marad nyoma, kivéve ha egy adóellenőrbe futsz bele.

2017. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!