Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Privát ip címnek mi értelme?

Privát ip címnek mi értelme?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Érdekelni kezdett hogy miért vagyok passzív seedelésnél és mint kiderült az upctől privát ip címet kapok.

olvasgattam hogy a prívát ipet nem lehet külső hálózatról elérni. Szóval pl ha csinálnék a gépemből egy szervert akkor józsi debrecenből nem tudná elérni.

illetve elméletíleg seedelni se tudnék. viszont az miért van hogy a seed még is megy?


cmdn nyomtam egy ipconfigot és ott azt írta hogy 192.168.56.1 viszont ha guglinál felkeresek egy what is my ip add oldalt akkor a 89.134.24.172


Utána olvastam és mint kiderült ez a nat. ip cím forditó protokol vagy mifene. De ha natolva van a gépem akkor miért van az hogy még mindig passzív vagyok neten? illetve cmd miért csak a prívát ip címemet mutatja.


illetve ha van nat által publikus ipm akkor még is eltudnak érni akkor mi értelme a prívátnak?


2017. szept. 19. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy publikus címből véges sok van, pontosabban nincs annyi, hogy mindenkinek legyen.

Ezt a problémát oldotta fel a NAT.

2017. szept. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hát privátból is.


Szóval ha nekem van 4 almám amiből 1 publikus és 3 privát alma attól az még 4 marad.

2017. szept. 19. 19:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem nyert.
2017. szept. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szemléletesen:

Van a NAT, melynek címe 89.134.24.172.

NAT mögött van 100 gép, 192.168.1.1 - 192.168.1.100 címtartománnyal. Így máris egy publikus IP mögé raktam 100 gépet, más szóval megspóroltam 100 publikus IP címet. Érted?

2017. szept. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A seed azért megy valahogy, mert te tudsz csatlakozni másokhoz, csak ők nem hozzád. De meg lehet oldani ezt is, ha megnyitod a szükséges portot a routeren. A torrentnek ezt automatikusan tudnia kéne, de mindenesetre itt elolvashatod hogyan kell: [link]
2017. szept. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 CspCsj ***** válasza:

Bár nem számít semmit, de kimaradt még egy IP.

Internet felől a szolgáltató látszik 89.134... címmel.

A géped a router-től kapta a 192.168... címet.

Lesz még egy harmadik cím, ha belépsz a router felületére és kiolvasod a WAN IP címet, amit a szolgáltató oszt a router-nek. (vagy a gépednek, ha router nélkül csatlakoznál)

Ha ez a harmadik cím eltér (és valószínűleg el fog) a 89.134... címtől, akkor a szolgáltató NAT-ol.

Ezt csak náluk tudod kérni, hogy kapcsolják ki - és kapj publikus, külső IP-t. (nem mindenhol lehetséges, de egy próbát megér)


Egyébként minden gép kapcsolata lehet:

- aktív (közvetlen IP címmel az internet felé) - így kapcsolódási kérelemre tud válaszolni

- passzív (router vagy hasonló eszköz van az internet és a gép között) - a kapcsolódási kérelem elakad a köztes eszköznél ha nincs beállítva a továbbítása


Ha te otthon beszerelsz egy router-t az is NAT-ol (router külső IP-je és a belső kiosztott IP címei között végez címfordítást), és be tudod állítani hogy aktív maradj.

Azonban a szolgáltatói NAT-nál a szolgáltató hálózatában van a "router", így te ahhoz nem férsz hozzá.


A fentiek alapján nyilvánvaló, hogy passzív-passzív kliensek között nem jöhet létre kapcsolat, - csak aktív-aktív, vagy aktív-passzív kliensek között.

Tehát (passzívként) hozzád tud kapcsolódni akárhány aktív. (pontosabban te kapcsolódsz hozzájuk)

2017. szept. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vilagos, nagyon szepen koszi nektek a valaszokat. Ment a zold kez.
2017. szept. 19. 22:01
 8/9 anonim ***** válasza:

A privát IP címeknek nem kell egyedinek lennie az egész világon, csak a hálózaton belül. Tehát gyakorlatilag végtelen privát IP címet tud kiosztani a szolgáltató (a skálázhatósági gondoktól eltekintve). Ez hasznos, mert mivel összesen csak kb 4 milliárd IP cím van kb. 3,8 milliárd felhasználóra, akik átlag kb 3,5 eszközt használnak, tehát 4 milliárdnál jóval több címre van szükség (ezért is csinálták meg az IPv6-ot, ami kb 42000000000000000000000000000000000000 címet támogat).


A külvilág felé a NAT-olást végző router nyilvános IP címe fog látszódni. Ha valaki a router IP címére, pl 89.134.24.172 akar csatlakozni, akkor a router nem fogja tudni, hogy a rákötött pl. 10 gépből most melyikről van szó. Erre jó a portforwardolás, ahol megmondod a routernek, hogy pl a 80-as port kapcsolatait irányítsa az 192.168.1.2 privát/belső IP című helyi gépre.


Ha a NAT mögött lévő gép (legyen 192.168.1.2) kapcsolódik pl a YouTube-ra, majd a YouTube válaszként elküldi a 89.134.24.172 címre a routernek mondjuk egy videó adatait, akkor a router tudni fogja, hogy az 192.168.1.2 című gép csatlakozott a YouTube-ra, tehát a YouTube válaszát az 192.168.1.2 című gépre kell továbbítania. Ha kívülről akarnak kapcsolódni a NAT mögötti gépre, akkor portforward szabályok nélkül a router nem fogja tudni, hogy most melyik gépnek is szól a csomag. (Persze ez egy leegyszerűsített példa, a NAT a portokat is nézi, tehát nem okoz gondot, ha több számítógép/okostelefon/stb kapcsolódik egyszerre valahova).


Amúgy esetleg nincs telepítve a VirtualBox? Mert tudtommal az szokott 192.168.56.1 IP címet adni. Ja meg valószínű, hogy a routered/modemed rak téged privát IP cím mögé. Ha belépsz a menüjébe, be tudsz állítani portforwardot. Lehet hogy az UPC is ad privát NAT-os címeket, de én még nem hallottam/olvastam/találkoztam ilyennel.

2017. szept. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, ahol az IPv6 által kezelni képes címek darabszámát írtam, ott a gyakorikérdések elnyelte a nulláimat (gondolom valami spam szűrés), hiányzik még 30 nulla a végéről
2017. szept. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!