Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért csak 1-1,5mb/s-al tölt...

Miért csak 1-1,5mb/s-al tölt a netem, valamit végérvényesen elrontottam volna a gépben? :O Segítség!

Figyelt kérdés
Őszinte leszek, volt egy időszakom, amikor eléggé lenyúztam a gépet, nem tudom ilyenkor a memória (?) vagy mi terhelődik, de tanulás és más teendők miatt a neten mindenféle oldalakat behoztam, dolgoztam velük, majd beálítottam, h folytassa ahonnan befejezte, és nem nyomogattam ki, a végén már eléggé begyűlt, mert volt, h valamit nem használtam, vagy most épp nem volt terítéken egy ideje, de nem nyomtam ki... ez ment hónapokig, és észrevettem két dolgot is a gépen, az egyik, h abban az időben elkezdett úgy indulni, h ilyen rendszerfájlokat töltött be indulásnál, de nem is ez a lényeg, mert ez megoldódott ahogyan bezártam mindent és rendbe tettem... na de a másik, h egy időben 8-9mb/s-al töltött a net, tökre örültem mert minden hamar lejött, viszont már nem emlékszem, h pontosan mikor, de nagyjából akörül beállt egyszer csak erre az max. 1,5mb/sra. Gondoltam, ha bezárok mindent akkor jó lesz, de sajnos nem így lett. Azóta már úgy is újratelepítettem a gépet, h minden partíciót töröltem, újralétrehoztam, de ugyanúgy visszaáll erre az értékre... SőT!!! még észrevettem azt is, h még talán a net is hajlamos szarakodni, volt idő, h használhatatlan volt töltésnél, és most is sz*rakszik hiába raktam újra... Szerintetek mi a fenét csináltam? :( Tönkrevágtam valami hardvert? Vagy mivel lehet ez összefüggésbe?

2017. okt. 18. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Csinálj egy speedtestet másik géppel vagy telefonnal.


Ha az is ennyit mér, akkor nem a gépedben van a hiba.


Egyébként attól, hogy megtöltöd a ramot, nem fog végérvényesen lelassulni a internetkapcsolatod...

2017. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszi a gep sztem sem romlott el, azota utana neztem es valoszinuleg az op rendszer vagy a router korlatozhatja a netet, csak azt h allitom vissza? Speedtestel nekem kicsit mast mer minsig de kb 9,5-10mb/s a letoltes 22-45 a ping olyan 0,97-98 az upload.viszont mintha azt olvastam vna h meg azt is befolyasolhatja ha a routerel van vmi. Tuti nem lehet ilyen lasssu a netem mondom majdnem 10mbs toltott es az az idoszak alatt romlott le erre. Egy ideje ilyen lassan tolt de keveset torrentezek ugyhogy csak most foglalkoztam vele meg azt hittem majd a gep ujrarakasa megokdja de ez ijesztett meg h nem... Azota volt egy szolgaltovaltas de mondom mar az elozobe is toltott ilyen lassan es az ujnal se hiszem h csak ennyink lenne igy mibden napok mire lejon
2017. okt. 18. 22:53
 3/9 Shaddark ***** válasza:

A 10Mb/s -es nettel ha letöltessz, a gép és a programok MB/s-t fognak kiírni.

Ami 10/8 (egy bájt az 8 bit) azaz 1,25 MB/s .


Nem lehet hogy csak ennyi a gond?

2017. okt. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Milyen netre vagy előfizetve?


Ha 10 megásra, akkor semmi gond nincsen, csak nem tudod mi a különbség a megaBIT per szekundum és a megaBÁJT per szekundum között.


A speedtest megaBIT per szekundumot ír ki (Mbps), a torrent viszont megaBÁJT per szekundumot ír (MB/s)


1 MB/s = 8 Mbps

2017. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez okes, tudom h mas. Csak mar elozo helyzen digiskent is toltott 8,5-9el es akkor kezdett behalni 1,5re meg h nem lehet netet hasznalni letoltes kozben. Azota volt egy szolgaltoato valtas majd megtudakolom mire fizettunk elo, de ez h nem megy a net letoltesnel ugyanugy megvan es erdekes h ugyanez az 1-1,5 mbs van. Sztem a a speedtesten is levesebbet mer mert valami blokkolja.
2017. okt. 19. 14:56
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, határozottan nem megy a net, ilyeneket ír ki, h a "kapcsolat időtullépés miatt megszakadt". Szerintem ez biztos, h azért lehet mert akkor hosszu ideig hagytam eltárolni ezeket a weboldalakat, csak nem tudom még mindig pontosan, h hol h**lyült be és hogyan lehetne megoldani...
2017. okt. 19. 16:17
 7/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem ez biztos, h azért lehet mert akkor hosszu ideig hagytam eltárolni ezeket a weboldalakat"

Ez hülyeség, ilyen nincs.

Itt valami más hiba lesz. Lehet például egy rossz vezeték, gyenge wifijel, rosszul konfigurált router stb.


Ad1: Első körben mindenképp próbáld ki másik géppel/telefonnal, hogy az is produkálja-e az említett hibákat.

Amíg ezt nem tetted meg, addig felesleges találgatásba bocsátkozni.

Ad2: Írd le, hogy milyen előfizetésed van, milyen technológia (DSL, optika, stb.), wifivel vagy vezetékkel használod, milyen routered/modemed van, stb.

2017. okt. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, felpontoztalak.


De a sztori teljes egészében az, h ez a dolog év elején kezdődött, h így gépeztem, és akkor kezdett egy idő után behalni. De ekkor még digis voltam, másik lakásban. Elköltöztem, új lett a netem, router (thome, most nem tudom pontosan milyen de mindjárt megkérdezem), de ugyanúgy nem töltött gyorsabban, és ugyanúgy nem igazán lehet netezni torrent közbe, néha betölt oldalakat, de sokkal lassabban, vagy van, h kiírja, h nem is tud. Először ugye azt hittem, csak biztos meghülyült a rendszer, újra kell rakni, de mostmár teljesen letisztítottam ugye és még mindig ilyen.


Ezért nem lehet, h a géppel van a probléma? Mert új router, új szolgáltató, de mégis ugyanaz.

2017. okt. 19. 16:56
 9/9 A kérdező kommentje:

olvastam egy másik kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__2..


ez régebbi itt az egyik válaszoló ír az evid4226patchről, beírtam, h windows 7hez van-e és ezt találtam:


[link]


Ez nem lehet megoldás? De nem igazán értem, h ebből az egészből, h lesz ilyen winraros zip fájl amit mutogat a gépen, én itt csak egy exe-t tudok letölteni, és mintha arról is írna, csak nem értem, h tudom ezt végigcsinálni, mert én az exe-t csak telepíteni tudom.

2017. okt. 19. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!