Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem csatlakozik az...

Miért nem csatlakozik az internetre a linux szerverem?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy feltelepítettem a szervergépemre egy Ubuntu server 16.04.03-at (Ubuntu Linux 16.04.3) de sehogy se tudom megoldani, hogy a szervereimre csatlakozni tudjanak. Pedig kioldottam a portokat, a tűzfalat letiltottam a szervergépen, továbbá, kioldottam a portokat, amire szükség volt. Továbbá e mellett bevan állítva egy free DNS routeren belül (A noip.com-tól), ami persze rá is mutat a dinamikus ip címemre, de a szervereket nem éri el... szóval szerintem valami a szervergépnél lesz... A válaszokat előre is köszönöm!

2017. okt. 23. 08:45
 1/3 kovpet ***** válasza:

tcpdump mit mond?


Kicsit részletesebben is vázolhatnád a helyzetet, pl hol van a gép? Milyen hálón? A szolgáltatód nem blokkolja a portokat? Publikus az IP-d egyáltalán, nem vagy NAT mögött? Mit jelen az, hogy kioldani a portot?

2017. okt. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kicsit részletesebben is vázolhatnád a helyzetet, pl hol van a gép? Milyen hálón? A szolgáltatód nem blokkolja a portokat? Publikus az IP-d egyáltalán, nem vagy NAT mögött? Mit jelen az, hogy kioldani a portot?


re:

- Kb 1 méterre van tőlem a gép

- Ezen a routeren van (2 gép van rákötve össz)

150M Wireless Lite N Router

Model No. TL-WR740N / TL-WR740ND


- Nem tudom mit értesz NAT alatt, illetve, hogy publikus e az ip-m

- A szolgáltatóm meg DIGI (100mb/s) (nem hiszem, hogy blokkolná, de az is meglehet, de konkrétan kipróbáltam egy Minecraft szerverrel is, ami anno még ment, de már az se megy... csak helyi hálózaton érem el őket, de pl nem tudom publikussá tenni, akármennyire is töröm magam

2017. okt. 23. 13:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Digi NATol, email vagy telefon nekik, mondd el a gondodat.
2017. okt. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!