Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan érem el a router admin...

Hogyan érem el a router admin paneljét?

Figyelt kérdés
A probléma a következő: Tavasszal ki kell hívjam a szolgáltatomat, hogy csinálják meg végre az internetemet. Ez egy külső antenna cserével lett orvosolva illetve a routerembe bele nyúltak. A kábelezés hihetettlen, de a kintről bejövő kábel (ami az antennáról jön) egy sárga elosztó foglalatba van ahogy a pc utp kábele is. A kék színű foglalat ahol eredetileg volt ott az most üres. Hozzá teszem van internet csupán a tplink admin panelt nem érem el. Beírtam azt az oldal címet is ami vel eddig működött, de így se tudom elérni. Megnéztem egy másik routerrel helyes kábelezéssel, de ígyse tudom elér i a router admin oldalát.

2017. nov. 8. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Biztos hogy az a router alapértelmezett átjárója?

Ha windowsod van.

Cmd.exe (a keresőbe) és oda ird be: ipconfig

és ott látod, hogy mi lenne az.

2017. nov. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 EgriPeet válasza:
192.168.1.1
2017. nov. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már ellenőrírztem az ipconfigot és sajnos negatív továbbra is az eredmény. Sajnos az ip cím amit küldtél kedves valaszoló azzal sem működik.
2017. nov. 8. 19:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Router újraindítás megvolt?

Ha megvolt akkor router reset után szerintem működhet.

2017. nov. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csináld úgy, hogy csak a géped legyen a sárga portba bedugva. Más nem. Utána nézd meg az említett ipconfig paranccsal, hogy megjelenik e az átjáró cím. Ha megjelenik akkor már tudod a routert ezen a címen HTTPvel konfigurálni. Ellenkező esetben a router szerintem kuka.
2017. nov. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Ahogy az írásodból ki tudom bogozni, ez valami mikrohullámú szolgáltató lehet. Azok ugye Access Point -ot használnak, amit gyakran router mólban használnak.

Két router egy hálózatban meg durva IP cím ütközéseket tud okozni, ha rosszul vannak konfigurálva.

2017. nov. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Így van mikrohullámú internetem van.
2017. nov. 29. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!