Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nemlehet bekötni hozzánk...

Miért nemlehet bekötni hozzánk a vezetékes internetet?

Figyelt kérdés
A szembe szomszédunknál kikötötték a netet,Így megüresedett az oszlopon a hely, mi megigényeltük a T-home nál, ki is jött ma a szerelő, de azt mondta nem lehet hozzánk bekötni, holott a pont a házunk előtt van az oszlop. Hogy lehet ez?
2017. nov. 28. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert hiába van ott az oszlop, attól még a házatokba be kell vezetni a hálózati kábelt. Az plusz költséget jelent valamelyik félnek (szinte biztos, hogy az ügyfélnek). Én azt hiszem csak nem akarják bekötni mert nem akarnak azzal vacakolni. Csapj oda rendesen és magyarázd el, hogy képben vagy és tudod, hogy elméletben lehetséges internet kapcsolatot köttetni hozzátok. Ha van ismerősötök aki a Telekom-nál dolgozik ott a környéken akkor az még jobb.
2017. nov. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehetséges, én is gondoltam erre, köszönöm!
2017. nov. 28. 17:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Anno régen lejártuk ezt a kört mi is amúgy, és az lett a vége, hogy lett internet kapcsolatunk. Mert ugye mi voltunk egy ideig UPC-nél is és akkor azt hagytuk egy időre. Internet nélkül voltunk (mivel pici voltam nem feltétlen emlékezhetek mindenre). Akkor olyan fél évig nem volt semmi beköttetve, de tudtuk, hogy a vonal, amin mi voltunk még szabad volt (bár használták is azt hiszem ez idő alatt). Végül meg lett oldva, hogy arra a vonalra Telekom internet előfizetést szerezzünk, csak egyel mellettünk levő ház számát adtuk meg címnek (nem tudom miért így van, ne kérdezd). Amúgy egy okádék, egy sima youtube-ot nem bír el válaszidő megugrás nélkül. Nem stabil, csak akkor ha nem piszkálják, és akkor mindezek mellett még egy olyan eszközt sem biztosítanak (modem-router 2in1) ami képes lenne a hálózat szabályozására (bővebben: QoS funkció). Szóval a közeljövőben kell egy routert venni amit rákötünk a modem-router-re, a modem-router-t beállítjuk modem üzemmódba a router-el pedig szabályozzuk az internetet. Alaphangon 15 000Ft körül lesz ez a kis attrakció, aminek örülni tudunk csak :D Nem mintha nem lenne itthon már egy router, csak egyrészt, az szó szerint csak a wifi hatótáv meghosszabbítása végett van meg, másrészt, nem valami drága cucc, azt sem mondhatnám, hogy márka mivel Tenda routerről van szó. Teszi a dolgát, hibamentesen működik, de kell az ahhoz, hogy legyen wifi a ház másik felében is. Ami a szép ebben, hogy legalább a ház egyik felében tartózkodók internet-felhasználását tudom irányítani, hogy lehessen online játszani.
2017. nov. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!