Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A szolgáltató látja, hogy én...

A szolgáltató látja, hogy én milyen honlapokat nyitok meg, ha közben VPN szerverre csatlakoztam?

Figyelt kérdés

2017. dec. 20. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha a VPN szerveren keresztul folyik a kapcsolat, akkor nem latja a szolgaltato.
2017. dec. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A szolgáltatón keresztül megy ki a VPS-re is, tehát elviekben láthatná.

De egy szolgáltató sincs beruházva erre.

2017. dec. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat, sokat segítettek.
2017. dec. 21. 01:15
 4/12 Alex Fly ***** válasza:
100%
Alapból a szolgáltatódhoz kapcsolódszh a VPN felé menő adatforgalmad is rajta keresztül halad át. Ha nagyon akarja, megnézheti. De miért tenne ilyet?
2017. dec. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Alex Fly hogy is láthatná? Nem láthatja, ha VPN-t használsz, hogy hova is csatlakozol. Elég csak elképzelni. Először mindenképp a szolgáltató egyik központján halad keresztül az adatforgalom amit generálsz. Aztán a szolgáltatód központjától, ahova csatlakozol onnan megy tovább a jel. Ha elhagyja a szolgáltatót, kilép az internetre azt még látja a szolgáltató. De ha te egy VPN-re csatlakozol, létrehozol még egy csomópontot. A szolgáltató innentől kezdve csak annyit lát, hogy te egy VPN szerverre irányítottad át minden adatforgalmadat. Azt, hogy a VPN onnantól hova küldi tovább az adatforgalmat kizárt, hogy látja a szolgáltató.
2017. dec. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
[link] - csak hogy még könnyebben el lehessen képzelni miről is beszéltem.
2017. dec. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Alex Fly ***** válasza:
@5: aztán a kért adat node-on keresztül elhagyja a VPN-t, onnan a szolgáltató szerverein keresztül eljut a felhasználóhoz. Azaz a provider mind a ki- mind a bemenő adatokhoz hozzáférhet...
2017. dec. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Alex: van olyan vpn ami titkositatlanul kuldi az adatokat? Szerintem nincs.
2017. dec. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És kajak... Gondolom a bejövő adatforgalmat attól még láthatja a szolgáltató. Tehát ha én elküldöm a kérelmet, hogy csatlakozzon xy oldalra, akkor az eljut a VPN-ig. Ezt a szolgáltató nem látja, de az útvonal utolsó pontjának, ez esetben az xy oldal válaszát látja, hiába a VPN. De ezek a VPN-ek nem titkosítanak?
2017. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alex Fly ***** válasza:

A titkosításhoz a kulccsere is rajta keresztül folyik...

A lényeg, hogy a szolgáltatónak alapból minden eszköze megvan egy MoM-sniffhez.

Csak kapacitása nem biztos...meg természetesen semmi érdeke nem fűződik ahhoz, hogy ilyen hülyeségekkel milliárdokat bukjon.

2017. dec. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!