Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy ha WIFI-re...

Polarbeer kérdése:

Miért van az, hogy ha WIFI-re akarok csatlakozni, akkor külön még szükség van szélessávú kapcsolat csatlakozásához?

Figyelt kérdés

Kérlek, segítsetek megérteni, és elmagyarázni nekem a következőt:

Van itthon egy WIFI routerem (Invitel), és 2 laptopom. A laptop kábellel és wifivel is tud csatlakozni a routerhez.

1) Ha a kábellel csatlakozom, akkor rámegyek a "Szélessávú kapcsolat"-ra, megadom a felhasználónevet és a jelszót, és rendben van netem. Eddig tiszta.

2) Ha a wifivel csatlakozom, akkor kiválasztom a saját wifimet, jelszót megadom, el is fogadja, kiírja, hogy "Csatlakoztatva", de mégsincs netem! Szükséges még az, hogy rámenjek a "Szélessávú kapcsolat"-ra, és megadjam a felhasználónevem, jelszavam.


Miért így van ez megoldva, és miért nincs netem, ha csak simán rácsatlakozom a wifire?



#internet #Invitel #laptop #wifi #szélessávú kapcsolat
2017. dec. 24. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérj meg valakit, hogy állítsa be rendesen, ennek nem így kellene működnie
2017. dec. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mármint a routert kéne beállítani? Hogyan, és ki tudna ebben segíteni?

Az Invitelnél azt mondták, hogy ha adja a jelet a router, akkor jól működik, és nekik eddig terjed a hatáskörük...

Igen, adja a jelet, gépről megy is a wifi, de így pl. tablettel nem tudok kapcsolódni a wifihez.

2017. dec. 24. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!