Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha még nagyon sokak fejében...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha még nagyon sokak fejében él ez a nézet, akkor mi szükség a férjre/élettársra?

Figyelt kérdés

Sok helyen még midig hallom, látom, a nő végezze a házimunkát, mert az az ő dolga, meg nevelje, lássa el a gyereket, mert az is az ő dolga, de mellette dolgozzon, mert annyit nem keres a pasas, hogy egyedül eltartsa a családot. (Bár ha keres, sem értenék egyet, hiszen az otthoni műszak sosem ér véget, míg a munkából hazaér az ember, magas keresetnél szellemi munkából ugyebár, és max 5 órakor, és dö... izé, pihen, várja a meleg vacsit meg egyebeket... Arról nem beszélve, hogy esetleg gondol egyet, félrekefél, lelép, akkor miből tartja fenn a másik magát és az esetleges gyerekeket.) De most leginkább arra gondolok, ahol a nő is dolgozik.

Nem általánosítok, nem mindenki gondolkodik így szerencsére, de aki igen, mert van ilyen bőven, ott nem elgondolkodtató, hogy minek akkor a férj? Mi "haszon" van belőle? Milyen pozitívum?



2017. márc. 21. 12:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
Olyat vegyél férjül aki vacsorával vár, eléd megy a munkahelyre, jó vele közösen csavarogni, gyereket nevelni, szexelni.
2017. márc. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Szerintem unatkozna egyedul es alapbol ilyen a jelleme, hogy szereti alarendelni magat a masiknak. Itt is van 1-2 no, aki irja mindig, hogy nekik is komoly allasuk van, de otthon is ok csinalnak MINDENT, mert szeretik igy kifejezni a szeretetuket a parjuk fele, hogy kiszolgaljak. Hat oke.
2017. márc. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Az élettársi viszony szerinted mivel másabb az elképzelésed alapján? Semmivel. A férj "csak" egy titulus. A házasság egy erősítő kapocs szokott lenni általában. Én ha férjhez mennék, akkor azért tenném mert hivatalosan is szeretnék hűségi esküt fogadni nem csak a páromnak, de Istennek is. Ez mind hit és gondolkodási mód kérdése :)
2017. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Fordítva is van jópár hasonló, szóval jó lenne nem egyoldalúan általánosítani.


Amúgy pedig a jelenkori világunkban már nem sok ilyen van, azok is inkább a középkorú/idős és általában a deklasszált rétegek között.


Nagyapámnak még ez a felfogása. Igaz ő még a második világháború előtt született és végig azt a "magas kerestű férj - háztartásbeli feleség" családmodellt követte.

2017. márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

1: Kapcsolatban élek, elvárom, hogy közösen végezzük az otthoni dolgokat. Ellenben ismerősöktől mit hallok? De jó nekem, neki mindent egyedül kell csinálni. (Mi az, hogy kell? Ez mártíromság már...)

Vagy: Mi az, hogy a Ferike (most mondtam valamit) mondjuk mosogat, azt nem nekem kéne?

Na ilyenkor nálam nyílik a bicska...


2. Igen, van ilyen is, de amikor valaki meg naphosszat erre panaszkodik, az meg miért csinálja?

2017. márc. 21. 12:56
 6/28 A kérdező kommentje:

3. Na ennek rohadtul nem volt jelentősége a kérdésem szempontjából, pont ezért írtam mindkettőt. Lényegtelen, hogy férj, vagy élettárs.


Direkt írtam, nem általánosítok, hanem AHOL így van, azokat nem tudom megérteni, és (nekem) szúrja a szemem az ilyesmi. Igaz, ez az én bajom.

2017. márc. 21. 12:59
 7/28 anonim ***** válasza:

Nem tudom, gondolom felreneveltek oket, azt hiszik ez alap, attol meg, hogy nekik nem tetszik. Lehet ugy vannak vele, mint mas a munkahellyel, hogy hiaba nem jar be szivesen, attol meg kell a penz.

Csak a munkaval ellentetben ez egy olyan dolog, ami ellen lehetne tenni akar egy normalisabb parral, vagy megbeszelessel.. (Marmint nyilvan munkat is lehet valtani, de erted.)

Mi is mindent felezunk a parommal, en sem lennek olyan kapcsolatban, ahol nemi alapon vannak felosztva a dolgok.

2017. márc. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

#6


De attól még az egyoldalúság tetten érhető, így nem objektív a bemutatás.


De ettől függetlenül egyetértek veled, de kikötve, hogy fordítva sem különb, mégha ritkább is az előfordulása. Bár sokak szerint az "jobb", lásd #1 aránytalan felpontozását, pedig ugyanaz az elvárás, mint a kérdésben említett bunkó férjek részéről. Elvileg ugyanolyan rossznak kellene lenni mindkettőnek, a házimunkát pedig fele-fele arányban elvégezni, kvalitásoknak megfelelően.

2017. márc. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Ahány háztartás, annyiféleképpen főzik a paprikáskrumplit is, és annyiféleképpen élnek együtt emberek, nem tudsz ezen változtatni.
2017. márc. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Én egyébként úgy gondolom, a nők még talán ebben jobban hibásak. Hogy miért?

A kutya, ha megtanulja, hogy nem jöhet be a szobába, nem jöhet fel az ágyra, tudatosul benne, és nem fog. Ellenben, ha "jaj, de cuki" alapon magunk mellé fektetjük akár csak átmeneti időre is, utána már hiába akarunk szabályokat lefektetni. (Hasonlat volt, mielőtt valaki belém köt, hogy kutyának tekintem a férfiakat...)

2017. márc. 21. 13:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!