Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Honnan tudnák ezeket a közössé...

Honnan tudnák ezeket a közösségi oldal üzemeltetői?

Figyelt kérdés
pl. honnan tudnák, hogy kinek van álprofilja, adatai, stb. miből derítik ki. Vagy olvasom a szabályzatban, hogy ismeretlenek ismerősként való megjelölése, ezt honnan a fenéből tudnák, hogy kinek ki az ismerőse. Pláne, hogy elég sok embernek ezren is felül van az ismerősei száma. Mégis működik az adatlapjuk, nincsenek kizárva. Ezt nem értem.
2017. dec. 30. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Maga a felhasználói adatbázis és viselkedése adja a megfigyelés alapját. Minden jelenséghez tartozik egy adott viselkedési minta amit figyelni lehet és aszerint cselekedni.


Egy spambot által irányított profil például jellemzően elkezd magának ismerősöket gyűjteni, a jelölés gyakorisága, az ismerősi jelölés mintavétele (random, ismerősök ismerősei, egymás után bárki ábécésorrendben, stb...) is árulkodó.


Lényegében minden ami a megszokott, normális, bevett és többség által gyakorolt viselkedéstől eltérő, az gyanús. A rendszer flaggelheti hogy külön megfigyelésre küldjék, esetleg intézkedhet is ellene.

2017. dec. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ok, de rengetegen vannak, akiknek képtelenség, hogy annyi ismerősük legyen, azokat nem szűrik ki?
2017. dec. 30. 10:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt nincs értelme szűrni mert ki mondja meg hogy te nem ismered vagy ismerheted a másikat? Egy olyan szakma ami emberekkel foglalkozik ott tényleg lehet több száz vagy ezer olyan "ismerőse" az embernek akikkel ténylegesen kapcsolatba került.


Nyilván nem egy 14 éves gyerek lesz az 3000 ismerőssel, de ezt önkényesen senkitől nem veheted el, főleg ha nem okoz vele semmilyen rossz dolgot. Facebookon ez értelmesen meg lett oldva: nem lehet 5000-nél több ismerőse egy profilnak sem, tehát nem fog/tud senki "kinek van több ismerőse"-versenyt rendezni.

2017. dec. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ismerősök ismerősei? Ha bejelölsz valakit ismerősnek, a rendszer automatikusan felajánlja az ő ismerőseit bejelölésre.Sőt, ha valaki bejelöl téged, automatikusan ajánlhat neked ismerősöket, a rendszer ki is írja, mikor visszajelöl, hogy xy-nak kevés ismerőse van, segítsd őt, vagy valami hasonló szöveg. Akkor?
2017. dec. 30. 11:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Na, erről beszélek, ezt kérdezem én is, hogy honnan tudnák, hogy tényleg ismerősei azok az emberek, akiket bejölget, stb.
2017. dec. 30. 11:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert az ismerősnek jelölés csak 1 dolog a sok közül. Attól hogy te nem látod mit csinál egy profil, a rendszer még figyelheti. Ne abból indulj ki hogy azért nem lehet kamuprofil mert csak ismerősöket jelöl. Még lehet 10 másik viselkedési mintája ami miatt a rendszer kamunak jelöli. Az üzemeltető látja és figyelheti ezeket, te mint végfelhasználója a terméknek már nem.
2017. dec. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ok, én ezt az ismerősnek jelölés dolgot azért hoztam fel, mert te ezt írtad:


"Egy spambot által irányított profil például jellemzően elkezd magának ismerősöket gyűjteni, a jelölés gyakorisága, az ismerősi jelölés mintavétele (random, ismerősök ismerősei, egymás után bárki ábécésorrendben, stb...) is árulkodó."


vagyis az ismerősök ismerősei jelölés miatt írtad, melyet te a felsorolásba vettél, illetve a szabályzatban is olvastam, hogy ismeretlenek bejelölése, ezért kérdeztem, hogy honnan tudná azt a rendszer kinek ki az ismerőse.


Kicsit elbeszéltünk egymás mellett!

2017. dec. 30. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!