Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A torrent site (pl. nCore)...

A torrent site (pl. nCore) honnan tudja, hogy ki mennyit seedelt? A torrent file az az én adataimat is tartalmazza? Hogyan azonosít az oldal felé?

Figyelt kérdés
ha például én és a bátyám egy gépet használunk, de külön accountunk vana, akkor azt nem engedi az nCore, mert azt hiszi hogy egy embernek két felhasználóneve van és csal?

2017. dec. 30. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden felhasználónak egyedi, generált, úgynevezett announce key-e van. Amikor letöltesz az oldalról akkor a torrent fájlban a tracker link ahonnan töltesz tartalmazza ezt az annonuce key-t, ezzel azonosít az oldal.


Két külön felhasználód lehet, azért nem fognak megbüntetni.

2017. dec. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
bocs de én úgy tudom a szabály az 1 gép 1 acc
2017. dec. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 T/Z ***** válasza:
65%

Bele kell írni a beállítások közé, h közös gépet használtok.


De ez benne is van a szabályzatban.

Amit nyilván végigolvastatok, mielőtt elfogadtátok.

2017. dec. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"honnan tudja, hogy ki mennyit seedelt?"


Röviden: A torrent kliensed időközönként elküldi a saját statisztikáit a szervernek. Ezt nyilván lehet hamisítani is pl. saját torrent kliens írásával, ezért szokták sok helyen betiltani a noname klienseket.

2017. dec. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Ne használjatok 1 gépen 2 fiókot, mert mindkettőtökket tiltani fogják érte, mivel a rendszer úgy érzékeli, hogy egy felhasználó 2 fiókkal rendelkezik
2017. dec. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 T/Z ***** válasza:
45%

Nem fogják őket tiltani, ezt írtam le feljebb.

Látom részedről is sikerült átolvasni és értelmezni a szabályzatot.

2017. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

T/Z

Amit mondassz arra érvényes, hogy ha 1 háztartásban KŰLÖN gépeken van 2 acc. mint pl. nállam is! Ugyan prémium accal ott használhatom ahol akarom (de ezt is csak ellenőrzötten) azaz azért mert vki. prémium nem jelenti azt, h akár 60 külön ipről egyszerre működhet..

Szóval 1 gép 1 acc.


Külömben is ha ugyanazt a gépet használják mi a t...m értelme van más-más accal belépni ahoz,hogy letöltsön ezt v. azt?!

Dehát nyugodtan játszanak 2 accal... vannak elegen ncoren .. nem fognak hiányozni ha kib...ák öket!

2017. dec. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Például az, hogy ha külön fiókotok van egy gépen, akkor nem látjátok egymás torrentjeit, hacsak nem közös konfig fájlt használ a két fiók. Eléggé áttekinthetetlen tud lenni az, ha tesód letölt 20 torrentet, te is ugyanennyit és egyben látod az egészet. Meg nem hiszem, hogy közös accounttal akarnátok az oldal funkcióit használni (hozzászólás, privát üzenet, ismerősök, stb.). Ha nem csalsz arányt, nem problémázol másokkal az oldalon, akkor a kutya sem fog foglalkozni azzal, hogy 1 gépen használtok 2 accountot. Másrészt sok sikert, hogy meg tudd állapítani 1db. publikus IP címből, hogy az mögött hány gép van.
2017. dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

most akkor mi az igazság, van valakinek tapasztalata is, vagy csak ötletek?


és mi van akkor, ha mondjuk nem egy gépen használom, csak mondjuk régen volt ugyanazon az IP címen, mondjuk elköltözik a tesó én meg egy másic accal, de ugynarról az IP címről és ugynazzal a géppel használnám, mert mondjuk a gépet nekem adta?

2017. dec. 31. 16:42
 10/13 anonim ***** válasza:

Én több gépen használom az accountomat, sokszor naponta 1-3 IP váltás is van, ahogyan a laptoppal mozgok napközben. Mellette a bátyám és barátnője egy gépről torrentezik különböző accountokkal az itthoni hálózaton. Magyarul egy IP címhez nálunk 3 account is tartozhat, ha mindenki itthon van éppen.


Ha belegondolsz, akkor távolról ebből annyit látsz csak, hogy van 3 account, ami 1 IP címet használ. Hogy egy gépen van az a 3 account vagy külön-külön gépeken, azt nem tudod megállapítani az IP címből, max. következtethetsz rá, pl. ha azt látod, hogy közülük két felhasználó egyidőben aktív (ekkor valószínűleg két külön gépen vannak).


Ha nagyon parázol, akkor leírod a moderátoroknak szóló részben, hogy mi a szitu. Ennyi.

2017. dec. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!