Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Huawei HA35 roueteren sávszéle...

Huawei HA35 roueteren sávszélesség elosztás? (Telekom)

Figyelt kérdés

Ahol lakom mikrohullámos internetszolgáltatók vannak, de utóbbi időben sok probléma volt vele, így váltottam kissé rosszabb, de stabilabbra. Most ADSL-en körülbelül 7/1 Mbit/s, de erre jön rá még ez a csodás gyorsító opció, ami vagy bekapcsol, vagy nem alapon hozzádob még egy keveset (10-20-at max)

De így is, ennek ellenére az a probléma, ha valaki elkezdi kicsit jobban használni a netet, legyen az egy kisebb fájl le vagy feltöltése, vagy egy videó megnézése, akkor lényegében más nem használja a netet :/ Odaadja az egész sávszélességet neki. Oldalak nem töltődnek be, játékban a ping pedig elszáll, míg le nem tölti, be nem tölti a videót, stb.

Ezelőtt, másik szolgáltatónál ennyire nem volt érezhető, maximum fogjuk rá: elviselhetően megemelkedett. Akkor egy régi, jelenleg nyugdíjba vonult TL-WR542G routert használtam.

A HA35-en QoS nyomát se találtam és eléggé irritáló, hogy ha beszélek valakivel és megnézek egy videót, stb, akkor még a hangjuk sem jön át...

Valami jó megoldást tudnátok javasolni a problémára? A hálózatokhoz annyira nem értek, nem tudom, hogy a 2 router összekötése mit eredményezne, mert ha egy kicsit jobban tudná kezelni az elosztásokat az már fél siker, de nem fosztanám meg másokat a nettől feleslegesen, míg kínlódok vele :D

Előre is köszönöm!



2018. jan. 4. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:

gyorsító opció lehet neked

nem más mint mobilnet+ vezetékes net.

kapsz hibrid modemet, benne van egy simkártya.

elszáll vezetékes akkor mobilnet használja magas válaszidővel(ping30-40) lassabban jönnek be az oldalak.

optikai képest lassú (1-6ping)


routernek semmi köze ide,TL-WR542G wan-lan irányba nem gigabites router.

váltsd 50 netre behúzzák dupla vonalat.

nézd meg közeledbe van e Digi akkor válts rá ,

nincs akkor ez van.

[link]

válts szolgáltatót(telenor hellodatasim)

2018. jan. 5. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

próbáld ki telenornak hello datáját

kell huawei b310 router,+ sim kártya

+ külső LTE antenna.

nézd meg elsőnek van e térerő 4G-be maxon

haverom is ilyent használ 3G(H+)on

wifi szolgáltató van nála elérhető tanyán 2x olyan drága 3,5mega tölt le 3G-n, 4G nem elérhető 100%ba nála 1mega eltöltése

2018. jan. 5. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első hülyeségeket írt. Hiába a bonding, abból a dsl-en elérhető 7 Mb-ből maximum 15 Mb lesz. Ráadásul nem véletlenül van a kérdezőnél a gyorsító opció: nincs szabad port az elosztóban a bonding második érpárjához, ilyenkor megy a gyorsító opció. Hiába vált 50-es netre, nem bírja a vonal.


Analóg telefonra találták ki a rézhálózatot, 30-40 éve ki gondolta volna, hogy azon akarják majd a szélessávú internetet, iptv-t, voip-ot adni? Nem is léteztek akkor ezek...


A hálózatfejlesztés költséges, de lépésekben zajlik. A gyorsító akkor kapcsol be csak, ha megnő a kihasználtság, szóval rendben működik. Az eszközbeállításait nem ismerem, hívd a T-t, ott segítenek, GyK barkácsmesterek tanácsait fenntartással fogadd.

2018. jan. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1

A gyorsító opciót lehet tiltani, van filter. Hiába letiltom a problémát meg nem oldja. Többi IP esetén engedélyezve volt.

Egyébként egyedül a Telekom kezdett fejlesztgetni, de csak külső szemlélőként random utcákba, miénkbe nem jutott kábel :( (optikai)

Ez a legnagyobb sávszélesség, amit el tud bírni a rézdrót.

Telenoros vagyok, hiába a 4G, sávszélesség nem az igazi :/ Egyébként pedig mivel elég nagy adatforgalmakat szoktam generálni 1-1 hónapban, így a mobilnet sem igazán opció. Nem igazán szeretik.


#3

Valóban így van :)

Hely sincs + 15 sem vmi sok...


Majd holnap vagy valamikor nekiállok, kipróbálom, el nem lehet rontani. De majd a telekomnál is lehet érdeklődöm, ha nem jött össze. Illetve ahogy néztem van külön fórumuk :)

Esetleges további válaszokat szívesen várok és köszi mindkettőtöknek! :)

2018. jan. 5. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!