Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Aliexpress visszaélés?

Aliexpress visszaélés?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy bizonyos terméket (pontosabban egy csomagot, azaz 10 darabot) Aliexpressen, ami a dokumentációban megszabott értékeket nem tudta. Vitát nyitottam, hogy hamisítványról van szó. Az eladó tudta bizonyítani hogy nem az, de én meg azt tudtam hogy tényleg nem felel meg a leírásnak, így végülis visszakaptam a pénzem. Namármost én tudom hogy hamisítványról van szó (mert van eredetim belőle), de ez nem is izgat. Viszont akkor ha megint rendelek, megint kimérem, megint bejelentem, megint visszakapom a pénzem? És ha ezt eljátszom mondjuk 10-szer? Tud olyat csinálni az eladó, hogy nekem nem ad el belőle többet? Abban biztos vagyok, hogy nem fog olyat küldeni ami megfelelne az eredeti értékeknek, mert az eredetiek kb. 30-szor annyiba kerülnek.

2018. jan. 5. 23:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
arany csillag bogár te hányszor akarsz sorba állni lófa szért?
2018. jan. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem.

Azért kérdeztem, mert így ingyen volt az egész. És úgy néz ki hogy akárhányszor el tudom játszani.

2018. jan. 6. 08:40
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Így van. Sokszor el tudod játszani és lesz egy csomó számodra értéktelen és használhatatlan sz.rod. Ezért írták, hogy sorban állsz a l.f.szért és még csak nem is érted. Ja és még csodálkozol hogy a tizedannyiért kapott cuccod nem eredeti. Hol élsz te???
2018. jan. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bőven használhatóak az eszközök. Számomra is, csak más célból. Egyébként térvezérlésű tranzisztorokról van szó. Ahogy az első 10 darabnál mértem, kb. olyan tulajdonságokkal bír mint amiket itthon is lehet venni általában, kb. 200 Forintos darabáron.
2018. jan. 6. 11:49
 5/14 anonim ***** válasza:
Ebből látszik, hogy onnan sem olcsóbb csak azt egyből Kínából kapod.
2018. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tényleg nem. De maradjunk az eredeti kérdésnél. Ha nekem szükségem lenne még 4 csomag ilyenre, akkor megrendelhetem majd ugyanúgy visszakérhetem a pénzt?
2018. jan. 6. 12:04
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Igen, ha a lelkiismereted engedi, tedd azt.
2018. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
Eltudod játszani, aztán majd ha a bíróságon találod magad azon ne csodálkozz!
2018. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értem.


Közben megírtam ezt az Aliexpress-nek is (hogy ha újrarendelem és megint nem megfelelő terméket kapok, akkor mi lesz). Azt a választ küldték hogy a Vevő-Védelem akkor is él, ha bizonyítani tudom hogy nem megfelelő akkor pénzvisszatérítés vagy a termék cseréje jár.


Bíróságon? Mert hamis terméket árul valaki? Szerintem először az Aliexpress felől kapnék valami figyelmeztetést, hogy ha tudom hogy rossz akkor ne vegyek belőle. De mivel elég korrektek, szerintem az eladóval is töröltetnék a terméket. Semmi törvénytelen nem lenne benne ha ezt még párszor eljátszanám. A szabályzatukba van foglalva, hogy ha nem a leírásnak megfelelő terméket kapja a vevő, akkor pénzvisszatérítést lehet igényelni.

2018. jan. 6. 16:35
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Pénz vissza fizetés egy ingyenes cuccért? na ezen gondolkodj!!
2018. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!