Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vége lesz a szabad internetnek...

Vége lesz a szabad internetnek, Filmnézésnek? Korlátozva lesz a torrentezés is?

Figyelt kérdés

Amelyik cég nem fizet annak lassabban töltődik be az oldala, szerintem torrent oldalak biztos nem fizetnek és egy Ncore főoldal 10 percig töltődik és előbb utóbb a felhasználok meg unják és a Ncore bezárja kapuit. És aki nem fizet nagyobb csomagra a YouTube videókat (néhányat) nem tud elérni. Itt most lehet mondani a Tor böngészőt de az is lassú és hackerek feltörték. Szerintem sokan lemondják az internetet ha ez lesz. Én azért fizetek nagyobb csomagra a sok torrenetezés miatt, szerintem az internetbe a legjobb a torrentezés, fórumokon olvasni segítséget kérni, és nem a facebook a jó. illetve ami most folyik hogy törlések vannak a videomegosztókon is, akkor miért léteznek? miért van értelme annak, hogy feltöltik és mondjuk kb 1-5 hónap után törlik, azt mondják és olvastam komikban hogy megszűnőben vannak azok is, azt mondják hogy szerzői jog miatt mások szerint a tárhely miatt is.....

De szerintem előbb utóbb vége lesz a szabad internetnek és mi is úgy járunk mint a kínaiak.



2018. jan. 14. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Inkább feküdj le, holnap iskola.
2018. jan. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
ha te csinálnál egy komoly filmet saját anyagi költségeden, majd azt felraknák egy ingyenes videómegosztóra, ezáltal neked egy fillér bevételed se lesz belőle, mert nem vennék meg, akkor azt jónak találnád? XD
2018. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Hát gyerek te amiket ide leírtál....


Ebből is az látszik hogy neked fingod sincs az egészhez.

Szó nem volt arról hogy megszűnne a szabad internet, ha meg is történne ebből lesznek ám lázadások. Pár éve Orbán be akart vezetni hasonlót, olyan lázadás volt hogy egyből vissza is lépet ettől. Csak a magad fajta félősök azok akik előre félnek mert egy kis pletyka hallatán vagy egy kamu híroldalon olvasott hülyeség után már neki áll szirénázni hogy baj van. Haverom is olvasta pár hónapja hogy le akarják cseréltetni az összes autó rendszámát meg mindenkinek újra kell vizsgáznia kreszből ha meg akarja tartani a jogsiját. Ezek is több évvel ezelőtti hírek amik már akkor sem voltak teljesen valóságalapúak, hát még most.


Szerintem fejezd be az ivást, feküdj le aludni, hidd el holnaptól te is rájössz hogy buta vagy!

2018. jan. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Bocsánat kérdező, de ez nem kérdés, már megint csak rinyálsz. Nagyon egyetértek az előttem szólókkal.


Elöljáróban összegezve: nem, nem lesz vége a szabad Internetnek.


"Amelyik cég nem fizet annak lassabban töltődik be az oldala"

Itt biztos a netsemlegesség "eltörlésére" gondolsz. Ez egyrészt az USA-ban pedzegetik (Európában ezt nem vezetik be), de ott haragszanak is érte a népek. Másrészt ha ilyet nagy mértékben megtenne a szolgáltató, sok cég perelné be egyből, mert a távmunkásaik nem érik el a cégük extranetes weboldalát, vagy az ügyfeleik nem tudják használni a weboldalukat, vagy hogy milyen - versenyjogi szempontból büntetendő - dolog az, hogy a cég versenytársának gyorsabban töltődik be az oldala csak azért, mert a szolgáltató korlátozza a cég oldalának elérését.


"És aki nem fizet nagyobb csomagra a YouTube videókat (néhányat) nem tud elérni."

Igen, ezt nevezik piacgazdaságnak.

Ingyen nincs semmi.

Régen is volt ilyen.


"lletve ami most folyik hogy törlések vannak a videomegosztókon is, akkor miért léteznek?"

Egyrészt csak a felfedezett szerzői jogot sértő videókat törlik - amelyik nem sért jogot, azt nem.

Másrészt a reklámbevételekből, a felhasználók által feltöltött adatok/tartalmak kiértékelt statisztikáiból, a prémiumszolgáltatásoból (lásd Vimeo) megélnek - ezért léteznek.

2018. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kínában szinte hawaii van Internet terén.:)

Észak-Koreában ki is végezhetnek pusztán a használata miatt...

No para,még egy jó darabig tudtok töltögetni az enkórról.xD

2018. jan. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintetek ezekből lesz valami?


Cikkek: [link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ha lesz is, remélem ki találnak még jobb letöltő oldalakat, vagy zip, rar fájlba töltsék fel titkosítva.

2018. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ezek is itt vannak: [link]


[link]

2018. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1. 24.hu:

* Oroszországban - minket nem érint.

* nem minden VPN-t érint, csak bizonyos oldalakat

[link]


2. Origo:

* USA-ban - ugyancsak nem érint minket

* fizetős warez oldalak - azoknak eleve lejárt az idejük


3. nlcafe - pletykamagazin, hagyjuk, komolytalan


4./5./6. vg.hu/origo.hu/hvg.hu:

* Hollandia, nem Magyarország

* az EUB a holland bíróságnak adott javaslatot, nem kötelező érvényű minden tagországnak

* ez egy darab torrentoldal - lesz helyette ezer másik (ráadásul a torrent tudna akár tracker nélkül is működni, tisztán P2P-módban - erre vannak már kezdeményezések)


7. sg.hu:

* ugyancsak USA, egy kisebb ISP

* a "fenyegette meg" nem egyenlő azzal, hogy "figyelmeztetés nélkül lekapcsolta, ezért több százan haltak meg/fagytak meg/fogyott el a sörük, mert az okoshűtőjük nem rendelt" (egyébként a szolgáltatóknak - itt Magyarországon is: [link] - van olyan irányelve, hogy lekapcsolhatják a netedet, ha azzal zavarod mások Internet-használatát)


8. unikornis.hu

* torrentz helyett van másik

* kickastorrents is él és virul

* de Bodó Balázs felvetése viszont jogos: változnak a fogyasztói és az alkotói szokások, úgyhogy lehet, hogy a torrent is a múlté lesz


Szóval bármennyire is rémisztgetnek ezek a firkászok, bármennyire is aggasztóak az Internet-korlátozási lépések, én nem aggódnék annyira.

2018. jan. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha a torrent a múlté lesz, akkor szerinted ki találnak még jobb oldalt?


Vagy ilyenek lesznek:

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]


Szerinted a online filmes oldalak hamarosan meg fognak szűnni?


Olvastam itt gyakorin hogy végét járják már mert az összes videómegosztó oldalakról törlik le a filmeket zenéket.


Mega, data, google drive stb hasonló tárhelyek is olyan kemények lesznek mint a videómegosztók hogy mindent filmet zenét törölnek, az ilyen kisebb tárhelyek meg csődbe mennek mert nem használjuk őket? Sok ilyen tárhely megszűnt már hotfile neve volt a tárhelynek ha jól emlékszek rá.

2018. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez ki marat: [link]
2018. jan. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!