Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vége lesz a szabad internetnek...

Vége lesz a szabad internetnek, Filmnézésnek? Korlátozva lesz a torrentezés is?

Figyelt kérdés

Amelyik cég nem fizet annak lassabban töltődik be az oldala, szerintem torrent oldalak biztos nem fizetnek és egy Ncore főoldal 10 percig töltődik és előbb utóbb a felhasználok meg unják és a Ncore bezárja kapuit. És aki nem fizet nagyobb csomagra a YouTube videókat (néhányat) nem tud elérni. Itt most lehet mondani a Tor böngészőt de az is lassú és hackerek feltörték. Szerintem sokan lemondják az internetet ha ez lesz. Én azért fizetek nagyobb csomagra a sok torrenetezés miatt, szerintem az internetbe a legjobb a torrentezés, fórumokon olvasni segítséget kérni, és nem a facebook a jó. illetve ami most folyik hogy törlések vannak a videomegosztókon is, akkor miért léteznek? miért van értelme annak, hogy feltöltik és mondjuk kb 1-5 hónap után törlik, azt mondják és olvastam komikban hogy megszűnőben vannak azok is, azt mondják hogy szerzői jog miatt mások szerint a tárhely miatt is.....

De szerintem előbb utóbb vége lesz a szabad internetnek és mi is úgy járunk mint a kínaiak.



2018. jan. 14. 20:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
?
2018. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok Gyurcsók mester (Isten nyugosztalja), nincs varázsgömböm, nincs fekete macskám szóval a franc tudja.


Valószínűleg bizonyos szolgáltatások a háttérbe szorulnak - ez volt a SMS-es FTP-warez oldalakkal, a DC++-al, stb...


Mivel a szerzőknek érdeke a minél nagyobb rajongótábor, ezért egy csomó dolgot önszántukból ingyen feltöltenek a netre - Facebookra, Youtubera, Soundcloudra, stb... A prémium tartalmakból, a támogatásokból, koncertbevételekből, pólókból, stb... meg folyik be valami. Egyre több, egyre jobb digitális platform nyílik (például teszem azt az interaktív TV, ahol a néző állíthatja össze a műsort relatíve olcsó havidíjért), egyre jobb feltételekkel, így a warezolás (amivel az átlagfelhasználónak csak nyűgje van, le kell tőlteni, nbe kell üzemelni, vírust kaphat,...) háttérbe szorulhat.


Persze a warezre mindig szükség van/volt/lesz, de az áttevődhet más platformokra.

A tárhelyszolgáltatóknak reklám/coinbányászásból/prémiumszolgáltatásokból/a feltöltött tartalmak adatbányászatából van bevétele, nekik nem pálya, hogy náluk tárolják a "warezolt vackokat" (nem akarnak pereskedni), ezért amennyire lehet, szűrni fogják azokat (idáig se szerették/lehetőséget nyújtanak az eltávolításukra). Egyébként is minél több tárolt adat, annál többet kell befektetniük (bár annál több adat áll rendelkezésre, amiből több statisztikát tudnak generálni, amit el tudnak adni; illetve a wareznek is van némi látogatónövelő aspektusa).


Így a warez áttevődik a P2P-hálózatokra. Mivel a központi szerverek szúrják a jogvédők szemét, a trend a tisztán a központi szerverek nélküli P2P-hálózatok irányába megy el (gossip protocol - ilyen például torrentnél a Tribler).


Pláne a blockchain technológia (kriptovaluták, okosszerződések) színre lépésével még érdekesebb lesz a helyzet: megint feltámadhatnak a fizetős wareztartalmak (azért kapsz virtuális valutát, ha tartalmat osztasz meg), vagy a "azért kapsz virtuális valutát, hogy tárhelyet osztasz meg"-jellegű hálózatok (Sia/IPFS/Filecoin/Storj).

2018. jan. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ameddig lesz rá igény addig ki is próbálják azt elégíteni,mindig valami kiskaput találva.

Az Internetet nemigen mondják vissza,mert nem csak illegális letöltésre alkalmas.xD

A sávszélesség meg egyre jobban kell...

2018. jan. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Blockchain-alapú tartalom-megosztásra példa:

[link]

[link]

2018. jan. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!