Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ezt a digi megis hogy kepzelte...

Ezt a digi megis hogy kepzelte? Ilyet lehet?

Figyelt kérdés
Ma jottek behuzni a digisek, az uj netet. A szerzodest mar megcsinaltuk hetekkel ezelott. Elvileg bekotik a netet es kesz. Na mar az fura volt mikor vegeztrk, es mondta a szerelo, hogy internet majd 1 ora mulva lesz, mert kell ido kozpontilag. Mondom jolvan, biztos igy van, nem volt meg ilyen nagy szelessavu netem. De furcsaltam azert, hogy netet jonnek bekotni, es elmennek ugx,hogy nincs net. Na aztan 4 ora mulva se volt net, hivtam ugyfelszolgalatot. Mondtak,hogy ott kozpontilag a szerzodesunk, meg a modem beregisztralasa nem zarult meg le, es addig nem kapcsoljak be. Kerik a turelmemet es 72 oran belul megoldjak. Ilyen megis hogy fordulhat elo? A szerelo nagyom jol tudhatta,hogy nincs lezarva az egesz kozpontba, csak ma volt kedvuk jonni?? Eljonnek netet bekotni, es lehet 3 napig nem lesz net itthon..ez megis hogy nez mar ki. Szerelo baaaszott ki velem, hogy tul koran jott vagy mi? Ilyet lehet egyaltalan? Hogy bekotes utan, meg napokig nem kapunk netet??? Ujszerzodest meg netet ugy kell kezdenem,hogy dolgoznek,tanulnek neten, es helyette telefonalgatnom kell orakat, hogy megtudjam mi van egyaltalan..ezt nagyon nem erzem fairnak. Es akkor meg jonnek a 72 ora javitasi idovel..ez igy szabalyos??
2018. jan. 15. 21:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nem mindegy hogy ma eljottek bekotni a netet ugy hogy meg nem is lesz neted csutortokig, vagy csak csutortokon jottek volna el bekotni? Se igy se ugy nem lesz neted csutortokig.
2018. jan. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi az hogy nem mindegy? Ha csutortokon kapcsoljak csak be, akkor hagyjak az elozo netet csutortokig..kihuzzak az elozo netet, behozzak az ujat, de netet nem kapcsoljak be hozza..mikor elmegy a szerelo meg szt igeri , hogy 1 ora mulva lesz..
2018. jan. 15. 21:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, szabályos. Nem túl profi, nálunk mindig helyben telefonáltak a mobiljukon a szerelők, és ki is próbáltuk a netet, mielőtt elmentek, bármelyik cég is volt. De szabályos. Tahó szerelőt fogtál ki sajnos.
2018. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A Diginek is gondolom az az érdeke, hogy minél előbb számlázhasson, ergo induljon a szolgáltatás, így azt tippelem, hogy nem kell a 72 órát megvárnod és menni fog.

Azonosítót, jelszót megkaptad? Van routered, ami folyamatosan "tárcsáz", hogy lásd, mikor van net?

2018. jan. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen megkaptam a jelszot meg azonositot, es routeren latom , ha kizoldul az internet jelzes. Probaltuk utp kabellel laptopon csatlakozni, de ugy se volt jo. Wifi mukodik, egyszeruen csak netet nem kapunk. Nekem a regi netbekotesnel ugy remlett, hogy a szerelo meg csatlakozott is egy gepen itthon, nem ment el addig,amig nem volt jo a net. Ez meg csak annyit mondott, hogy 1 oran belul bekapcsoljak a kozpontba, es mikor 4 ora mulva felhivom akkor is annyit mond a kollegaja , hogy varjal meg hatha...aztan telefonalgattam ugyfelszolgalatnak, es majd dolgoznak rajta kozpontilag..felhaborito..kikoti a regi netet, aztan en telefonalgassak, hogy az uj miert nem jon,meg mikor lesz..de a lenyeg, hogy a net ki lesz fizetve, az mar lenyegtelen, hogy hany napig nem fogjuk tudni hasznalni
2018. jan. 15. 22:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Elolvastad a szerződést?

Lehet, abban megtalálod a 72 órás határidőt.

Szerződtél egy céggel, nem érdemes, sőt hiábavaló a "szerintem"-re hivatkozni.

2018. jan. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért lett kikötve a régi net? Ugyanazon a kábelen jött?
2018. jan. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Masik kabelt kellett behuzni az uj nethez. Hat pont ezert jonnek a szerzodeskotes utan hetekkel bekotni a netet. Nem eloszor kotnek be itt uj netet. Mindig a bekotes utan mar volt..most meg azota semmilyen internet nem elerheto itthon. Szerelo azt igerte, hogy 1 ora mulva bekapcsoljak kozpontilag...
2018. jan. 15. 22:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Már legalább 3 alkalommal leírtad, hogy a szerelő 1 órát mondott. Tájékoztatlak, hogy nem vagyunk szellemi fogyatékosok, elsőre is megértetteük. Egyébként meg a jövőt senki sem látja előre, a szerelő sem jós. Attól hogy azt mondja hogy lesz internet, még nincs kőbe vésve. Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed.
2018. jan. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kosz az idezetet, en is imadom a james cameron fele terminatorokat
2018. jan. 15. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!