Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Óránként a gépemen az internet...

Sereg123 kérdése:

Óránként a gépemen az internetkapcsolat átvált korlátozotra (Wi-Fi) és telefonról pedig megtagadja a hozzáférést a hálozathoz. Miért?

Figyelt kérdés

-Az elsődleges router a napaliban van és ezt 2 wi-fi repeaterel van 2 géphez hozzákötve és van egy Xiaomi Mi Router 3 repeater modban amin keresztűl én netezek.

-Amig a repeaterekkel nem voltam rácsatlakozva az elsődleges router-re addig ilyen nem fordult elő.

-Amig ez a probléma áll fenn addig az okos tv-n van internet (ez kábelesen van hozzákötve)

-Ideiglenesen jó hogyha újraindítom a modemet(1 óra)



2018. jan. 26. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell ennyi hálózati eszköz, felesleges gépenként egy. Egy eszközzel egy kisebb házat, kettővel meg egy nagy házat is le lehet fedni. Minden repeater után feleződik a hálózati sebesség.

A Xiaomi valószínűleg csak egy óra bérleti időt ad, tehát adott mac című eszköz egy helyi ip címet kap, de csak egy órára. Ennek letelte után nem lehet az adott eszközről netezni. Ezt az időt kellene kitolni a Xiaomi eszközön legalább 24 órára.

2018. jan. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

-(legtöbbszőr 1 óra után de van úgy hogy fél vagy 2 óra után csinálja ezt)

-ha az elsődleges routerre probálok rácsatlakozni akkor csak azt írja, hogy "hozzáférés a hálozathoz megtagadva"

ezért nem gondolnám, xiaomi mi routernél van az amit mondtál( a router ez elött is használatban volt és akkor nem volt ilyen probléma)

2018. jan. 27. 12:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sokáig tart egy egyszerű otthoni hálózatot beállítani, fele eszközt kivenném a körből, a többit (max 2) pedig resetelném és újra beállítanám vagy egy hozzáértő segítségét kérném. Ezzel valószínűleg megoldódna a gond, kivéve ha éppen annak vagy tanúja, amint két wifi eszköz látványosan nem szereti egymást. Lehetőség szerint mindig meg kell próbálni egy másik telefonnal/géppel csatlakozni, így legalább az kiderül, hogy hol keresendő a hiba.
2018. jan. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az egyik router 2.4G ben ossza a másik 5G ben ez nem tudom, hogy ez számít-e valamít
2018. jan. 27. 19:43
 5/5 A kérdező kommentje:

-A probléma megoldódot mindössze annyít csináltam hogy átraktam másik ch ra az elsődleges routert

-köszönöm a segítséget

2018. jan. 28. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!