Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valaki le tudja írni nagyvonal...

Valaki le tudja írni nagyvonalakba hogyha szeretnék elérni kívültől egy IP-címet hogy tudom ezt megtenni? TP-Link Router ahogy néztem a NoIP-t és a DynDNS-t támogatja akkor gondolom ebbe a kettőbe lehet gondolkodni

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy regisztáció, fizetés módja, gondolom kapok Felhasználónevet, jelszót stb.
2018. febr. 3. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

mit is szeretnél csinálni pontosan? Ezek adnak egy fix elérési címet.


De ha elmondanád hogy mit szeretnél akkor talán tudnánk segíteni. Lehet neked pl egy vpn is jó lenne.

2018. febr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kamerát szeretnék elérni távolról, tudom itt még Port forward is kell
2018. febr. 3. 13:17
 3/6 coopper ***** válasza:

Szia.


1. A fentiek akkor kellenek ha szeretnél egy gépet (vagy a gépen futó valamilyen szolgáltatást elérni kivülről - pl szervert futtatsz).


2. A routeren portot kell nyitni az elérendő gép felé (ezt hivják portfowardnak), tehát ha az elérendő gépen fut pl a szerver, akkor ennek a portját kell a routeren "átengedni" (Amúgy a TP link routereken álltalában : Forwarding - Virtual Servers menüpont alatt találod).


3. Ha a routered tudja a NOIP-t vagy a DynDNS-t akkor regisztrálsz valamelyik oldalra (és beirod a routerbe a kapot felhasználói névet és jelszót (A NOIPs dns név elvileg ingyenes de, havonta egyszer be kell lépni és frissiteni - a lejárati idő előtti utolsó 7 nap valamelyikén)).


4. Van a NOIP-s szolgáltatónak programja : [link] (ezt a programot az elérendő gépen kell futtatni, és ugyanazt csinálja mint a router ha megadod neki az adatokat). Egyébként a router és a program is azt csinálja, hogy a megváltozott IP cimedet "összekapcsolja" a regisztrációkor kapott dns névvel (pl ha regisztrálsz egy dns nevet a no-ip-n pl: valami.ddns.net akkor a program vagy a router használata után ezzel a névvel tudsz hivatkozni az elérendő gépre - ezt kell a böngésződ cimsorába beirni, hogy elérd a gépeden futó szervert).


Ha mindent megcsináltál akkor kivülről vagy a neted IP cimével ( [link] ) vagy a megjegyezhetőbb dns névvel (amit regisztráltál a NO-ip-n - valami.ddns.net) beirásával lehet elérni a gépedet (ha nem a default porton megy a szolgáltatás akkor még a portot is hozzá kell irni) tehát : valami.ddns.net:8080 <- ezt kell beirni a böngésző cimsorába hogy elérd a gépeden futó szervert.


Sok sikert.

üdv.

2018. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2018. febr. 3. 21:46
 5/6 A kérdező kommentje:
Itt van minden adat, a DVR-menüje meg a routerbe megpróbáltam a port forwardot, a DDNS még nincs de gondoltam hogy amíg nem változtatja meg a szolgáltató az IP-t addig DDNS-nélkül is mennije kéne, ha jól gondolom
2018. febr. 3. 21:51
 6/6 A kérdező kommentje:
a 101-es, 80-as, és a 8670-es port-ot forwardotam a camera 192.168.3.105-ös címével a protkolt nem biztos hogy jól állítottam be, tud valaki ehhez hozzászollni vmit?
2018. febr. 3. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!