Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Asus ASUS X540LA-XX972 laptopo...

Asus ASUS X540LA-XX972 laptopon nincs internet kapcsolat, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2 hónapos Asus ASUS X540LA-XX972 laptopon nincs internet kapcsolat sem wifin sem kábelen. Jogtiszta Windows 10 rendszer van rajta. Az elején megfelelően működött, de pár hete az otthoni hálózatra azt írja ki, "hogy nem azonosított hálózat nincs internet elérés" A Digi az internet szolgáltató, tp-link routerrel van megosztva, az összes többi eszköz megfelelően működik (telefonok, másik laptop)


Amiket eddig megpróbáltam:

-Hálózat alaphelyzetbe állítása a gépen

-Driverek gyártó weboldaláról letöltve, újratlepítve

-Hálózati eszköz (ethernet,wifi) letiltás/újraengedélyezés

-Driverek eltávolítása, újraindítás

-Átvittem másik lakásba ottani routerrel kipróbálva ugyan az a hiba

-Saját router reset


Viszont két esetben működik:

1. Ha dhcp helyett kézzel osztok a hálókártyának vagy a wifinek ip-t és a routerben is mac cím alapján összerendelem őket egy darabig működik, de utána visszatér a hiba

2. Ha közvetlen kábelen használom a digi (pppoe) internet kapcsolatot. Felh.név+Jelszó alapján rögtön csatlakozik.


Egyenlőre még nem telepítettem újra a windows-t, nem tudom, hogy az egyáltalán megoldaná-e a hibát.


Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a baj?

Előre is köszönöm!



2018. febr. 27. 22:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerviz...
2018. febr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!