Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Html-t nem lehet normális...

Html-t nem lehet normális módon pdf-be menteni?

Figyelt kérdés
Ez állandó probléma, és nem igaz, hogy nincs rá rendes praktikus könnyen kezelhető megoldás. Szóval egy csomószor szeretne az ember lementeni blogról, on-line magazinból gey-egy írást/cikket pdf-be, de tele van sallanggal az oldal tetején, alján, oldalsávban stb. Jó lenne kijelölni csak a lényeges részt és csak azt kinyomni pdf-be. Hogyan lehet ezt? Böngészőből, vagy pluginnal, vagy külső progival? És persze még néhány extra funkció is hasznos lenne, pl. háttér fehérre állítása, ha hülye színes háttér van, hogy ne egye a tintát a nyomtató. Esetleg betütípus egységesítés, ha nem szeretem a sok cicomát, kiemelést, és hasonlót. És esetleg a képek automatikus kitörlés, ha azzal is sprórolni szeretnék a nyomtatáson...

2018. márc. 18. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Kijelölöd ami kell és bemásolod egy szövegszerkesztőbe
2018. márc. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Belegondolva, nem is olyan egyszerű feladat. Ha például kiveszel (vagy nem jelölsz ki) egyes elemeket egy weblapon, akkor lehet, hogy másképp lesz renderelve az egész oldal, elcsúsznak dolgok. Vagy a dinamikus, átméretezésre érzékeny oldalak, időben változó tartalmak, stb. Vannak persze ilyen pluginek (is), de nem lesz mindig tökéletes az eredmény.


Pár gugli találat:

[link]

[link]

2018. márc. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az oldal készítője engedélyezte a másolat készítését?
2018. márc. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Shaddark ***** válasza:

Én hasonlókhoz pdf creatort használok és kinyomtatom.

Pdf-fájlba a program nyomtatójával.

Html-be még nem próbáltam de elvben ha a kijelölt területet nyomtatod akkor jó lesz. A nyomtatási képen pedig látod hogy hogyan fog kinézni a pdf-ed.

2018. márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Kijelölöd ami kell és bemásolod egy szövegszerkesztőbe"


azon kívül, hogy macerás szövegszerkesztőbe másolgatni, sokszor nem lehet kijelölni, mert olyan az oldal, hogyha kijelölöd az elejétől a végéig, akkor belevesz minden hülyeséget akár az oldalsávról is. aztán a háttérszín, stb. Ha van 25 kép elszórva akkor azaokat kézzel megkeresni stb


Szóval nem tudom minek írtad ezt ide, mert nyilván ez nekem is eszembe jutott, és a problémákat, amiket leírtam egyet se tud ez megoldani, elolvastad egyáltalán a kérdésemet?

2018. márc. 19. 17:04
 6/7 A kérdező kommentje:

"Az oldal készítője engedélyezte a másolat készítését?"


oldaltól függ, de miféle hülye kérdés ez? csak egyszerűen formázottan szeretném kinyomtatni sallangoktól mentesen, nem könyvet akarok másolni és árulni

2018. márc. 19. 17:05
 7/7 A kérdező kommentje:
Találtam egy CleanPdf nevű addon-t Chrome-hoz. Ingyenes is. Valami hasonlót keresek. Elég jó, amit csinál, automatikusan leszedi a sallangot, és még kézzel ki lehet venni belőle, lehet rögtön beleeditálni. Egy bajom van vele, ha elindítom, akkor ezt egy az ablakot eltakaró külön ablakban csinálja, és nem látom az eredetit, nem látom, hogy pontosan mi kell és mi nem, mit változtatott, nem-e marad le valami, stb. Meg az a kár, hogy nem lehet a benne lévőt is editálni, mert pl. a címen általában editálnék, de ha kitörlöm és újra kell írnom, az hosszabb.
2018. márc. 20. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!