Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » "Nem biztonságos" linkre...

"Nem biztonságos" linkre kattintottam, rögtön bezártam. Adódhat ebből problémám?

Figyelt kérdés

Pinteresten böngésztem, majd egy abszolút biztonságosnak tűnő linkre kattintottam. Nem töltött be az oldal, a google figyelmeztető ablaka viszont igen, miszerint az oldal nem biztonságos, és megpróbálhatják megszerezni az adataimat. Rögtön be is zártam az ablakot. Nem igazán értek az ilyesmihez, nézzétek el nekem, ezért is vagyok most ennyire megijedve.

Nem adtam meg semmiféle adatot, lehetőségem sem volt rá.

A gépemen lévő vírusirtót megpróbáltam lefuttatni, de kiderült, hogy ez csak problémákat keres, és fizetnem kell, ha azt akarom, hogy meg is oldja őket.

17 éves gimnazista lány vagyok, nem attól tartok, hogy majd a facebookomhoz, vagy egyéb social media dolgomhoz férnek majd hozzá... Régen anyuék az én gépemet is használták online vásárlásra, amihez szükséges volt bankkártyaadatokat megadni. Adódhat ebből baj?

Nagyon meg vagyok ijedve, mit kellene tennem? Elnézést, ha butaság az egész, tényleg nem értek hozzá...



2018. márc. 27. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem.

Ez egyébként is csak annyit jelent, hogy nem érvényes az oldal tanúsítványa, ami nem feltétlenül jelent bármi veszélyest.

2018. márc. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Igazából, nem is tűnt olyan linknek, ami veszélyt jelenthetne, elvileg "tippek íróknak", teljesen biztonságosnak tűnt. Ügyelek arra, hogy mire kattintok, igyekszem elkerülni az ilyesmit...

Akkor használhatom tovább a böngészőt, anélkül, hogy aggódnom kellene? Illetve, biztonságos a gépemen online vásárlást lebonyolítani?

Ellenőriztem a letöltéseket is, nem találtam semmit!

2018. márc. 27. 21:52
 3/3 belapus ***** válasza:
Vannak olyan ingyenes biztonsági programok, amelyek nem csak megkeresik a problémákat, hanem meg is oldják, mi több meg is előzik azokat.
2018. márc. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!