Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy internet csomag nevlege...

Ha egy internet csomag nevleges gyorsasaga 80/80 es mondjuk 2 napja 40/40, ami joval tobb mint a garantalt, akkor lehet reklamalni? Van valami torveny erre?

Figyelt kérdés
2018. máj. 18. 15:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Semmi gond. Ha ezt végigolvassák - márpedig sokan megteszik - szerintem rajtad kívűl mindenkinek egyértelmű a válasz.


Ha lesz egyéb információm akkor írok...

2018. máj. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Az elozo szolgaltatomnak jeleztem a dolgot es felajanlottak, hogy kevesebbet kell fizetnem pedig mindig a garantalt folott volt. Ha nem lenne erre torveny akkor nem torodtek volna velem. Kivancsi lennek, hogy mi a torveny erre.
2018. máj. 18. 18:10
 13/14 anonim ***** válasza:

Nincs rá törvény, rendelet van:


[link]


Ennek alapja természetesen a Hírközlési Törvény, de az ott részletesen nem szabályoz, ez az NMHH dolga.


Mindkettőhöz kellemes időtöltést (rendkívül érdekes), annyit spoilerezek, hogy nem csak garantált sebesség van, hanem vannak bizonyos minőségi célértékek, és azokat illik tartani, vagy legalább is megmutatni, hogy törekednek annak elérésére.


Ez persze önmagában még nem jelent semmit, de reklamálni azt nyilván lehet, és ha a szolgáltató normális, akkor biztosan lehet vele egyezkedni különösen úgy, hogy ha erre nem nagyon hajlandó, akkor írhatod, hogy a következő leveledet az NMHH felé is címzed. Azt annyira nem szokták szeretni.

2018. máj. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
koszi. ilyesmire voltam kivancsi. :)
2018. jún. 5. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!