Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 250 MBps-os internetem van de...

250 MBps-os internetem van de a chrome-os letöltések csak 4-5 MB/s sebességgel töltődnek. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2018. jún. 8. 16:20
 1/3 Zzzoli ***** válasza:

Sebességtesztet néztél?

Milyen gépen csatlakozol? Asztali gép vezetékkel? Laptop wifin?

Router gigabites?

Van pár nyitott kérdés még :-)

2018. jún. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Feltételezem nem "250 MBps-os interneted van" hanem 250 Mbps-os (az Internet-szoolgáltatók Megabit/másodpercben adják meg a sebességet!) - mondjuk ilyesmi: [link]


2. Az a 250 Mbps meg a maximum sebesség. A garantált sebesség ennél kisebb. Ha feltételezzük, hogy az előbb említett Internet-csomagod van, akkor a garantált letöltési sebesség 15 Mbps, ami 1,875 MBps, vagyis a 4-5 MBps (32-40 Mbps) a garantált érték felett van.


3. Az adatátviteli sebesség sok mindentől függ.Függ a gépedtől, a routeredtől, az oldal/a hálózatok leterheltségétől, stb...

2018. jún. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

És honnan töltesz le? Gondolom, nem a BUX-ból, annál meg szokott lenni a sebesség.

Az imént futtattam egy tesztet egy indiai szerverrel, az adat sebesség a maximális töredéke volt, 400ms-os pinggel.

A honkongi szervernél a 100 helyett 0,2 Mbit/s-es feltöltésem van 572 ms-os pinggel.

Ha csak nagy magyar szolgáltatótól töltesz le, nem lesznek ilyen gondjaid (kivéve az indexes videómegosztót).

2018. jún. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!