Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Korlátlan mobilnet, flottás...

Korlátlan mobilnet, flottás csomagok?

Figyelt kérdés

Nézelődtem itt (és még pár helyen) de csak csupa régi információt találtam mobilnetes témákról, csomagokról és flottás megoldásokról. Kíváncsi lennék mi a state of the art a témakörben, ugyanis szükségem lenne egy "korlátlan" mobilnetes megoldásra.

Érdeklődnék ki és mit, de főleg, hogy hogyan használja. A 2-3 gigás csomagok arra a célra amire nekem kell nevetségesen kevesek, azt nem is említve, hogy árban ez a lehető legkevésbé mutatkozik: 3-4 ezer ft.-ról beszélünk szinte mindegyik szolgáltató esetében. Ekkor kezdtem el nézelődni, milyen flottás megoldások vannak és az az igazság egyik sem túl biztató...

Alfa-11 (azon belül is az adatkártyás megoldás, ugyanis a számom az egy régi vodás, a telefonom meg dual simes, így az maradna, csak netre kellene az új kártya) talán a legmegfelelőbb a célra, 36xx ft. + ÁFA/hó és elvileg teljesen korlátlan LTE-t ad. A másik amit találtam a DPI-s flotta, itt is van hasonló 65xx forintért havonta, de ez max. 42 megabites LTE (ha jól láttam). Ebből a kettőből rendre van kisebb és olcsóbb változat, ezeket elvileg lekorlátozzák egy bizonyos 100 kbit/s körüli sebességre túlforgalmazás esetén.


tl;dr: elég zavaros nekem az egész téma, ami igazándiból érdekelne:

1. ki mit használ vagy ajánl ha LTE mobilnetről van szó

2. masszív UDP forgalom (napi több tíz giga) mennyire tolerált vajon a szolgáltatóknál?

3. olcsóbb csomagoknál hallottam olyat, hogy egyes (talán 80/443) TCP portokra irányuló forgalom a havi pl. 2Gb-n felül is teljesen korlátlan, meg tudná-e ezt valaki erősíteni? Lehetnek-e még más, szolgáltató által nem mért (akár UDP) portok.


Köszönöm a válaszokat, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra a témával kapcsolatban!


2018. jún. 26. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem két telenor előfizetésem van, egy flottás olcsón beszélni.


A másik a korlátlan net, 5500ft/hó és korlátlan a mennyiség és a sebesség is, amit a 4g bír. A korlátlant szó szerint veheted, erről torrentezek is, több száz gb adatfogalom.

2018. jún. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

a flotta milyen flotta milyen csomag?


Gondolom a korlátlan netes szolgáltatás előfizetéses hűséges, azt viszont szeretném elkerülni,

2018. jún. 26. 19:42
 3/3 anonim ***** válasza:

A korlátlan net előfizetéses igen, de nincs hűség hozzá, bármikor felmondható.


A flotta meg céges.

2018. jún. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!