Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet áldozata lettem, van...

Internet áldozata lettem, van okom aggódni?

Figyelt kérdés

27éves lány vagyok

Egy oldalon elkezdtem flortolni egy lánnyal aki kiderült, hogy egy török származású férfi..

hamis névvel regisztráltam de viszont van rolam 2 arc fotóm fenn

Az egész úgy kezdődött mikor küldtem egy puszilós smileyt egy mondatom végére hogy most mennem kell majd jövök.

Erre megkérdezte hogy akarok-e többet puszinál mondtam hogy nem tudom, ehhez jobban megkell ismernünk egymást, miért te szeretnél? van whatsappod?


ennyi volt

és erre azt irta hogy ezt megfogja osztani és hogy félreértettem vmit..


2018. júl. 9. 02:15
 1/7 Argloss ***** válasza:
100%

Ami miatt aggódnod kellene az az, hogy mindenféle tájékozódás nélkül csinálsz olyan dolgokat amiket nem egészen értesz. Ezzel a hozzáállással előbb utóbb nagy bajba fogsz kerülni.

Egy fotó, email alapján megtalálhat közösségi oldalakon. Ha idiótán használod a közösségi oldalakat, akkor megtudhatja akár a címedet is és ha kattant személyről van szó, akkor megszívtad. Persze paranoiásnak nem kell lenni, de nem árt észben tartani, hogy az internet csak annak anonim, aki kellő körültekintéssel használja azt!

2018. júl. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fake oldalra valódi fotót tettél?

Ehhez sértés nélkül nincs mit hozzáfűzni.

.

Kamuztál, a másik is kamuzott. Sértődési alap nincs.

Reméljed, hogy csak ennyi volt a tanulási folyamatod.

2018. júl. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Amikor nem fekszel be valami hímnek, akkor ez a standard duma, h félreértettél valamit. Már csak nevetni tudok az ilyeneken.
2018. júl. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs más alkalmazás amin regisztráltam facebookom sincs
2018. júl. 9. 08:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezzel azért nehéz komolyan visszaélni. Kb. mint ha levadászna egy netre feltett érettségi tablóképet, ugyanannyi a veszélyességi foka egy névtelenül küldött arcképnek. Ami persze nem nulla, de én még nem láttam olyat, hogy egy elküldött igazolványképből bárkinek baja esett volna. Ha nagyon parázol, pár hét múlva Google képkeresővel keress rá (lehet kép alapján is keresni), hogy a küldött képek fent vannak-e valahol, de az ilyeneknek általában csak a szája nagy, és egy arcképnek nincs túl nagy nézőcsalogató értéke. Legfeljebb ő meg egy-két haverja a képedre fogja paskolni a lompost pár hétig, de ennél nagyobb bajod nem lesz.


De!

Óvatosnak lenni sosem árt. Paranoiásba se kell átmenni, de mindig tartsd szem előtt, hogy aki ír neked, az bárkinek kiadhatja magát. Ha én azt mondom magamról, hogy egy 45 éves üzletasszony vagyok, azt elhiszed? Vagy ha azt, hogy egy 20 éves informatika szakos egyetemista? Akármit állíthatok magamról, ennyiből nem lehet eldönteni, hogy igaz-e. Sőt, még vadászhatok hozzá egy fotót is, hogy bizonyítsam: igen, én egy örmény származású tinilány vagyok. Soha nem tudhatod, hogy aki ír neked, az tényleg az-e, akinek mondja magát. Éppen ezért mindig kétszer fontold meg, hogy mit adsz ki magadról! Egyáltalán nem állítom, hogy a netes ismerkedés hülyeség lenne, nekem is van olyan jóbarátom, akit online ismertem meg, de ettől még nem árt óvatosnak lenni. Én képet sem szoktam feltenni magamról, legfeljebb egy távoli egész alakosat, de amin jobban kivehető vagyok, olyat csak annak küldök, akiről 100%-ig meg vagyok győződve, hogy valóban az, akinek mondja magát. És olyasmit, amivel vissza lehet élni, még a legjobb barátoknak se küldök. Tudok olyan sztoriról, amikor a szerelmetes hölgyike a barátjának küldött egy fürdőruhás képet, a pasi egyik haverja meg megtalálta a gépen, titokban lementette magának, pár nap múlva meg a csaj egy képfeltöltő oldalon látta viszont önmagát.

Szóval: paranoiásnak nem kell lenni, de mindig észnél kell lenni.

2018. júl. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az interneten csak a zakkantak szoktak ismerkedni. Lásd kivel volt dolgod.


Meg egyébként is társkeresőre csak olyanok regisztrálnak, akik a valódi életben olyan problémákkal küszködnek, ami miatt nem találnak párt. Ez lehet testi, de manapság inkább mentális hiba.


Szóval van okod félni. Legközelebb majd vigyázz jobban a személyes adataidra.

2018. júl. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: Marhaság. Nekem sosem okozott gondot a csajozás sem életben, sem a neten. Tinderen már 20 évvel fiatalabb csajjal is összejöttem, és garantálom, hogy egyikünk sem zakkant.
2018. júl. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!