Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Internetes csalás áldozata...

Internetes csalás áldozata lettem. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Valószínűleg átvertek ami igen részben az én hibám is. Telefont rendeltem, az eladó kedves volt még a postázási költséget is ő állta. Tudom az ilyet személyesen kéne, de nagyon messze lakik tőlem. Keddre kellett volna érkeznie a csomagnak futárszolgálattal, azóta sem érkezett meg. Az eladó nem ír vissza. Mi a teendő? Valóban feljelenthetem? Köszönöm a segítségeket.

2016. máj. 20. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel őt, jelentsd az oldalon is ahol rátaláltál a hirdetésre vagy sz*rd le, hogy messze lakik, menj el hozzá és beszéld meg vele/verd ki belőle a pénzt.
2016. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hogy került hozzá a pénzed? akkor gondolom legalább egy számlaszámot és egy nevet tudsz azon el tudsz indulni..
2016. máj. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen gondoltam rá, hogy lemegyek hozzá. De azért nem "verem ki" belőle a pénzt, mert akkor ő is feljelent testi erőszakért :D

2. Meg van a neve is, lakcíme mindene.

2016. máj. 21. 17:39
 4/5 anonim ***** válasza:
lakcímre nem vennék mérget.. azt miből gondolod hogy tényleg az övé?
2016. máj. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezért nem szabad soha előre fizetni! Postai utanvét! Max a postaköltséget előre utalni és átvetelkor fizetni.. az az elado aki nem hajlandó ilyen tranzakcióra tartsa meg a vackát!


Nem kell kiverni senkiből semmit, fel kell jelenteni az ürgét!

2016. máj. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!