Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetes csalás áldozata...

Internetes csalás áldozata lettem. Mikor kaphatom vissza a pénzem?

Figyelt kérdés
Netes hirdető oldalról szerettem volna egy okostelefont rendelni. A pénzt elutaltam a megadott számlára, de a kért telefon nem jött meg. Kértem, hogy küldje vissza a pénzt. Ez azóta sem történt meg, mindíg csak halogatta, hogy majd ekkor meg akkor stb. Már az elején belengettem neki, hogy feljelentem ha nem küldi vissza a pénzem, de próbáltam türelmes lenni. Az tette be a kaput, amikor már nem is tudom hanyadjára hívtam volna fel, hogy ugyan mégis mikor utalja már de egész nap jelentkezett. Másnap kaptam egy sms-t a számáról, hogy XY vagyok, ezt a számot tegnap vettem egy fiatalembertől. Én abban a pillanatban el is mentem feljeltést tenni. Mivel nem vagyok benne biztos, hogy tényleg az a neve, amit tudok (ami egyébként nem is egyezik a netes nevével) ismeretlen tettes ellen történt. Mikorra várható, hogy lesz ebből valami? A nő, aki felvette az adatokat nem mondott semmit, csak, hogy majd telefonon vagy levélben értesítenek. Bizonyítékként az átutalásról egy bizonylatot adtam át és mondtam, hogy az sms-ek megvannak amiket küldött és van a netes beszélgetésünkről egy screenshot de ezeket nem kérte. Az oldal üzemeltetőjének is írtam, hogy tiltsák le ezt a hirdetőt mert csaló és visszaírtak, hogy azonosították az illetőt, de semmi adatot nem írtak róla.

2017. jún. 24. 13:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%

sok ilyen történet van, nézd meg prohardver oldalát ahol biztos van pár történet az elejétől a végéig és talán azt is leírják a feljelentésből mi lett.


Mondjuk általában kiírják, hogy SOHA NE UTALJ ELŐRE!!!

2017. jún. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%
Nem lesz belőle semmi. Vedd tanulópénznek.
2017. jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy nem kellett volna előre, de az előző telefonom tönkrent és tartalék hiányában szerettem volna minél hamarabb olcsón szerezni egyet és mivel jó áron kínálta elfogadtam, hogy előre utalok. Előző telefonomat is így vettem és semmi baj nem volt, 2 nap múlva megkaptam. Az fix, hogy többet nem vásárolok így.
2017. jún. 24. 13:18
 4/24 A kérdező kommentje:
Hát azért bízom benne, hogy a rendőrség megtalálja és felelősségre lesz vonva mert nem 20000 Ft alatti össegről van szó, ez már nem csak szabálysértés hanem bűncselekmény. Ha már az oldal egy napon belül azonosította, táncsak már sikerül a rendőrségnek is. Plána egy bankszámlaszám ismeretében, ami konkrét személyhez köthető.
2017. jún. 24. 13:21
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Ha meg is találják, elindítják az eljárást ellene, arra ne nagyon építs. hogy azonnal utalják is számodra a pénzedet. A rendőrség csak a csalást vizsgálja. A pénzedet magánvádasként kell visszaperelned, ha megvan, ki az elkövető.
2017. jún. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%
Felejtsd el. Egyrészt nullához konvergál az esélye, hogy a rendőrség megtalálja. Leszarják az ilyet. De még ha valamilyen csoda folytán elkapnák, akkor sem kapnád vissza a pénzed. Elhiszem, hogy reménykedsz, de felesleges. Sajnos ezt a pénzt bebuktad :(
2017. jún. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, mégis melyik oldalon vásároltad? Jófogáson?


"Az fix, hogy többet nem vásárolok így."

Helytelen következtetés: nem azt kell levonni ebből, hogy soha többet nem vásárolsz így, hanem azt, hogy soha többet nem vásárolsz OLYAN OLDALRÓL, AHOL NINCS AZ ELADÓKNAK ÉRTÉKELÉSE.


Ha pl. Vateráról vásároltál, akkor ott a "Biztonságos vásárlás" - melynél bizonyos feltételek teljesülése esetén pl. visszafizetik az elbukott pénzedet.

2017. jún. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező tévedsz, nem 20 000Ft a határ, 50 000 alatt szabadrablás van, a bizonyítékaidat azért nem kérték, mert azok hiányában hamarabb elhal a "nyomozás".


Dolgoztam benzinkúton, rendőrautó mellett tankolt az ürge majd elhajtott. Reakciója az úriembereknek, most kávé szüneten vagyunk! Gondolom az meg szúrta volna a csőrüket, ha megtudják kitüntetett tisztelettel készültet kaptak.

2017. jún. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%
Vadász, vadász...
2017. jún. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Igen, a Jófogáson. Annyira nem vagyok benne az ilyen netes vásárlásokban, nem gondoltam, hogy ilyen gazemberek hirdetnek ott. Amúgy a rendőrségen mondta a hölgy, hogy a kormányhivatalban lehet kérni ilyen esetben valamiféle kártérítést, ami jól jönne mert azért anyagilag nem vagyok annyira elengedve, hogy ennyi pénz elbukása meg se kottyanjon.
2017. jún. 24. 19:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!