Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebook honnan tudja, hogy...

A Facebook honnan tudja, hogy kiket ismerek?

Figyelt kérdés

Csináltam egy facebook profilt, aminek minden adata eltér az enyémtől. Mivel nem más emberek megtévesztése a célom, csak pár olyan helyre akarok vele bejelentkezni, ahol facebookkal is be lehet és akkor nem kell regisztrálnom, direkt nem jelöltem be senkit sem. Azaz 0 ismerősöm van.


A profil minden adatát titkosítottam, hogy senki se látsa, de ha látnák sem ismernének rám.


Ettől függetlenűl a facebook kb minden egyes ismerősömet felajánlotta, hogy jelöljem be. Pedig soha sem kerestem rá arról a profilról senkire sem és teljesen más böngészővel használom azt a profilt egy VPNnel.


Hogyan lehetséges, hogy a facebook tudja kik az ismerőseim?



2018. aug. 2. 17:29
 1/7 anonim válasza:

ezt én is szeretném tudni


ÉN is csináltam már másik profilt és felajánlotta mindet akik az eredeti profilomon ismerőseim

2018. aug. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Létezik olyan hogy Helymeghatározás IP cím alapján...

Mivel te (valószínűleg)már bejelentkeztél arról a gépről és hálózatról így facebook az IPV4 segítségével azonosít és így be jelölheted a másik profilodba amelíyiken senkit se akarsz jelölni...

Az egyszerű válasz IPV4 azonosítás :)

2018. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem zaklatásból írják ki a sütikezeléses figyelmeztetéseket a weboldalak, ugyanis akkor is azonosítanak téged, amikor már réges rég kiléptél, de a sütik továbbra sem fognak törlődni, mert úgy állították be őket. Mivel regisztráció előtt nem törölted a sütijeidet, azt az új profilt összekapcsolta a régebbiddel. Legközelebb inkognitó módban netezz!
2018. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2# VPN használatánál hogyan?
2018. aug. 2. 17:51
 5/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
A másik böngésző sem biztos, hogy elég. Ugyanis ha előtte szinte bármilyen oldalt, amin valamilyen facebook kapcsolat volt te megnéztél abból a böngészőből, már eltárolta a facebook, hogy azon az IP-n te már bejelentkeztél egy böngészővel. Vagy private böngésző kellett volna, vagy cookie törlés az akció előtt. Már mindegy, már összekötötte a profilodat.
2018. aug. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy-egy megfelelő algoritmussal nagyon sok dolgot meg lehet ám oldani!

Kezdjük a legegyszerűbbel: egy weboldalnak tök egyszerű a kliens IP-jét lekérni. Ma pedig már hatékony módszerek vannak rá, hogy IP alapján hozzávetőlegesen visszakeresd a földrajzi pozíciót. Nem, természetesen ez nem azt jelenti, hogy egy akármilyen weboldal majd lazán be fogja lőni, hogy te márpedig Biharkeresztesen, a Lenin utca 1918-ból netezel, hiszen az IP-k is dinamikusan osztódnak ki, viszont általában valamilyen földrajzi logika szerint. A tapasztalatom alapján városokban ez majdnem mindig pontos, falvaknál pedig kb. 3 falu sugarú körön belül mindig el szokta találni. Ebből pedig jól be lehet határolni, hogy hol élsz, és lakóhely alapján már nem nehéz ismerősöket javasolni.

Ez persze csak a legegyszerűbb, és legdurvább megközelítése ezen kérdésnek. Ha mobilról is használod a Facebookot, ott a kliens a konkrét GPS-koordinátákat is lekérdezheti, ha a telódon engedélyezve van, és ez még mindig a kezdő technikák közé tartozik.

A haladó technikák közé tartoznak a viselkedésedet elemző algoritmusok. Ez mondjuk inkább szociológia meg pszichológia, mintsem informatika, de pár, látszólag irreleváns adatból is nagyon sok más adatra lehet elég pontosan következtetni. Természetesen ezek egyike sem 100%-os algoritmus, de igazából arra nincs is szükség. :)

2018. aug. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4: egy kis olvasnivaló:

[link]

Emellett más módokon is lehet "követni" a felhasználót. Önmagában még a TOR sem tesz 100%-ban lenyomozhatatlanná.

2018. aug. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!