Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Xiaomi Mi A1 /Wifi probléma?

MDani01 kérdése:

Xiaomi Mi A1 /Wifi probléma?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem egy xiaomi mi A1,okos telefont.Azt a problémát vettem észre,hogy ha valami olyan dolgot csinálok a telefonon mint ,pl: játszok,videotnezek,vagy bármilyen olyan dolgot csinálok ami több netet igényel ledobal a wifirol ! Ami amúgy nem tiszta minőségű! De amint Ödön vissza is rák rá ! ,Azért baj ez mert akadozva tölti be a videókat,ledilobal a játék a szerverek ről! Valaki tud segíteni mi lehet a baj,? ,A valszokat előre is köszönöm! :)

2018. aug. 8. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:

"ledobal a wifirol ! Ami amúgy nem tiszta minőségű!"

Kérdésben a válasz, te magad is tudod hogy vacak a WiFi, így persze hogy megszakad, ha jobban terhelnéd.

Főleg ha ez egy régebbi router ami nem igen bírja a terhelést.

(Rosszabb esetben Tenda, de akkor meg...) :-D

2018. aug. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a telód egy a millióból selejt, amit te pont kifogtál. Ha így van, akkor a szervíz segíthet.

Amúgy nem melegszik? Ha igen, teszteld le milyen akkor, ha a telefon kifezetten hűvös. Ha akkor stabil, a melegedés a hiba forrása.

A router jól működik? Ezt fontos volna tudni, teszteld le. Próbáld meg újraindítani a router-t, ha kell, reset-eld rajta a beállításokat és hagyd meg a gyári wifi jelszót.

Indítsd újra a telefonodat, hátha az segít. Megpróbálhatod elfelejtetni a hálózatot a telefonnal és újrakapcsolódni. Első körben automatikusan, ha pedig így sem jó, második körben kézileg csatlakozz, azaz az SSID-/t (wifi neve), a kódolás típusát (WPA,WPA2/PSK stb), mindent kézileg adj meg.

Ha van bármiféle smart wifi-szerű funkció, vagy gyorsító opció, akkor azokat kapcsold ki. Smart wifi alatt értem, hogy automatikusan a legjobb hálózatra akar csatlakozni, gyorsításon meg azt, hogy némelyik telefon képes kibővíteni a kapcsolat sebességét azáltal, hogy összemossa a mobilnettel a wifi-t. Az enyém (S9) pl tud ilyet.

Ha minden kötél szakad, ments le mindent a telóról és mehet a teljes visszaállítás (factory reset). Kétféleképp csinálhatod ezt meg. Az android rendszerből a szokványos módon, vagy előhozod a recovery mode-ot. Telefononként változó, hogyan lehet ezt előhozni. Ami közös pont, hogy kikapcsolt állapotból indulsz. A te esetedben a bekapcs gomb+hangerő fel gomb 5mp-ig való nyomva tartásával kell bekapcsolni a telefont. Ha bejutottál a recovery mode-ba, a factory reset lehetőséget kell választani. Ez arra az eshetőségre lett kitalálva, ha netán valamiért nem tudod megnyitni a beállításokat. Ha módodban áll, akkor inkább az android-ból végezd el ezt a szokványos módon.

Ha nem igazán segít semmi sem, akkor mint említettem, mehet a telefon vissza garanciális ügyintézés keretein belül, mivel akkor a probléma hardveres.

2018. aug. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, a router-t amúgy úgy lehet letesztelni, ha több eszközzel is használod a wifi-jét. Ha a többi eszköznél nem jelentkezik a hiba, akkor elmondható, hogy a router-nek semmi baja. Olyan telefonokkal próbáld le, amikről biztosan tudod, hogy tökéletesen üzemelnek.
2018. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok! Újra elolvastam a kérdést és kijavított a telefon pár dolgot! A wifi jel erőssége JÓ és mégis így dobál le,! A családba kb 6 készülék van rá csatlakozva! Senkinek nincs!
2018. aug. 9. 06:59
 5/7 A kérdező kommentje:
*Senkinek nincs problemálya vele!
2018. aug. 9. 07:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, kétosztájjoskám, ha belepiszkálsz, ez van.
2018. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azokat amiket leírtam már végig próbáltad, de a probléma továbbra is fenn áll? Mert akkor vidd vissza a telefont, mert azzal van a baj.
2018. aug. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!