Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A facebook adatok közt miért...

A facebook adatok közt miért nem lehet megadni, hogy hova jártunk általános iskolába?

Figyelt kérdés

A "kedvenc idézetem"-től elkezdve minden idiótaságra rákérdez, erre meg nem, pedig úgy könnyebb lenne a volt sulistársakat megtalálni. Ennek valami elvi oka van, vagy mi?


(Légyszi ne ilyeneket írjatok, hogy "jaaj mert mindent meg kell osztani a faxbukon?? jaaj de gáz vagy pff", nem erre irányul a kérdés)


Köszi:)


2018. szept. 4. 12:48
 1/2 2*Sü ***** válasza:
100%

Szerintem leginkább azért, mert túl változatos az oktatási rendszer főleg nemzetközi perspektívából nézve. Úgy még a legtöbb országban van egyetem, meg van előtte egy érettségit (vagy ahhoz hasonlót), esetleg szakmát adó valamilyen oktatási szint, de alatta teljes a káosz, ha a világ egészét nézzük. Már Magyarországon is van 4, 6 meg 8 éves általános iskola, meg 8, 6, 4 vagy 4, 5, 6 éves gimnázium, középiskola.


Az USA-ban még kacifántosabb a dolog:

8 év elemi iskola + 4 év „high school” (a mi középiskolánk megfelelője)

4 év elemi iskola + 4 év „middle school” + 4 év „high school”

5 év elemi iskola + 4 év „junior high school” + 3 év „senior high school”

6 év elemi iskola + 6 év kombinált „junior & senior school”


Angliában sem egyszerű a kép: [link]


Ha a világ egészét nézzük, akkor képtelenség lenne lefedni az egész oktatási rendszert. A középiskola és a főiskola választóvonal az, ami nagyjából majdnem mindenhol fix, így tulajdonképpen az általános iskola a középiskolának megfelelő kategóriába nyugodtan felvehető, bár kétségtelen, hogy a megnevezés félreérthető. De ami nálunk szimplán egy általános iskola, az lehet egy másik országban két különböző iskolatípus, különböző oktatási szint a rendszerben.


~ ~ ~


Másik oldalról Magyarországon jobban számon tartjuk talán az általános iskolai osztálytársakt, osztálytalálkozókat szervezünk. Ez máshol nem annyira divat, kevésbé érdekes, hogy kik voltak anno az osztálytársaid 14 éves korod előtt. Egy felnőtt személyisége teljesen eltérhet a gyerekkori énjétől, egy régi általános iskolai osztálytárs igencsak idegen tud lenni. (Ha meg nem, név alapján azért csak meg tudod keresni őket.)

2018. szept. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!:)

Egyébként annyira nem lenne nagy was-ist-das megcsinálni, hogy lenne egy "egyetem", meg azon kívül egy szimpla "iskolák" és bármennyit be lehetne írni.

2018. szept. 4. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!