Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nektek is lassú viszonylag a...

Nektek is lassú viszonylag a Telenor Hello Data?

Figyelt kérdés

150 Mbit/s-nak kellene lennie, amit ha elosztok 8-cal, akkor 18,75 MB/s sebesség lenne(ha jól számolom). Helyette beltéren 1-2 MB/s, a szabadban max 3-4 MB/s.

A telefonom nem 100 éves, B20 LTE 150 Mbit/s-ra képes (Redmi 5). A belső tárhely van a mentésre beállítva, szóval nem a készülékben van a hiba...


Ez normális, vagy hívjam fel az ügyfélszolgálatot?


Az eddig max ennyi volt:

[link]



2018. szept. 15. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen normális, a 150 a max.

Nekem ilyen 70-80 körül szokott menni mondjuk, speedtest.net-el mérd.

2018. szept. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem lassú egyébként, csak a 150-hez viszonyítva tűnik annak...

Köszönöm szépen a választ!

2018. szept. 18. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Nekem Telekom mobilinternet van és én "nagyfogyasztó" vagyok. Eddig a 121 Mbit/s volt a maximum, amit mértem Speedtestel, de ezt reggel 6 óra körül max térerő mellet sikerül összehozni.

Átlag 50-100 mbit/s között szokott lenni a sebessége. Ez szerintem nagyon jó, főleg mert bárhol használhatom. :) Még a határban is kiváló a térerő, meglepő, de nagyon jó a lefedettség. Pár éve a 3G közel sem volt ilyen jó, bennem még erősen él az emléke. Csak városban ment, az elején 2-4 mbit/s-nál nem volt gyorsabb, később bővítették, de a határban és a környező falvakban akkor sem működött. Össze sem hasonlítható az a mai 4G hálózattal, ami minden kis faluban elérhető!

Sőt, még régebben kezdtem, még volt szerencsém 2002-ben CSD WAP-ot, utána GPRS-t használni ez utóbbit számítógépen is nem keveset "élvezhettem", na az tényleg lassú volt!

Most viszont kb. hasonló sebességgel megy, mint a vezetékes net, csak ez mindenhol használható. :)


A 150 Mbit/s-ot ne úgy képzeld el, mint az optikai internetnél, ahol beállított sebességgel fog menni. Ez az elméleti maximum sebesség, a gyakorlati sebesség függ a hálózat aktuális leterheltségétől, a készülék képességeitől (ez nagyon erősen befolyásolja, tapasztalatból mondom), illetve attól, hogy milyen messze vagy a toronytól (minél gyengébb a térerő, értelemszerűen annál lassabb lesz az internet).

Mint írtam, a 50-100 Mbit/s átlagsebesség a legtöbb helyen elérhető, ez teljesen jónak számít 4G hálózaton.


Milyen a térerő, ahol használod? Az én készülékem 5 egységre ossza fel a térerőt, a legtöbb készülék így méri, így ehhez viszonyítom. A 4-5-ös térerő átlag 80-100 mbit/s-ot jelent. Ha ilyen szerencsés helyen használod, az optikai internet sebességével vetekszik. 3-4-es térerőnél már "csak" 50-70 Mbit/s körül szokott lenni a sebesség, viszont a legtöbb helyen teljesül ez a térerő, különösen a lakott területeken, mivel elég sok mobil tornyot telepítettek. 2-3-mas térerőnél 30-50 mbit/s az átlag, de 1-2-es térerőnél is simán viszi a 15-30 mbit/s-ot, amin még mindig tökéletesen mennek a YouTube HD videók, de ilyen gyenge térerő már csak a puszta közepén messze a lakott településektől van. 1-es térerőnél, illetve alatta már vannak problémák, ezt a Gemenc közepén tapasztaltam, ahová nem internetezni mentem. :D

2018. szept. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én itt Budapest "közepénél" Telenor hálózaton 165/38 Mbps sebességet mértem idáig többször is mindkét telefonunkon. Most is rácsekkolok így a késői órákban...

Wow új rekord: 192/40 Mbps (LTE 4G+)!

2019. jún. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hát nagyon szép nekem hónapok óta 1mpbs produkál éjfél után 0:01kor meg 80-120mbps ot..... Többször szóltam be és ugyanazt mondjak ....
2020. márc. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A csomagnál írt sebességek az elméleti maximumok. Mivel mobilinternet (azaz vezeték nélküli), így ezt a gyakorlatban soha nem fogja elérni. A gyakorlati sebesség függ a toronytól való távolságodtól, a tereptárgyaktól, illetve az aktuális leterheltségektől.


A legtöbb telefon 5 egységgel jelzi a térerőt, így ehhez viszonyítom.

A torony közvetlen közelében sima 4G hálózaton nem ritka a 120 Mbit/s.

A toronytól messzebb, átlag 4-5-ös térerő mellet 60-90 Mbit/s átlagsebességre lehet számítani.

3-mas jelerősség mellet 30-50 Mbit/s-ra számíthatunk.

2-es jelerősségnél 15-25 Mbit/s a várható sebesség

1-2-es jelerősségnél (ha 1 egység stabilan megvan) 5-15 Mbit/s sebesség körül számíthatunk. Ez még böngészésre, Facebookozásra, és YouTube videónézésre még elegendő (persze normál felbontással).

Ha nincs stabil 1-es jelerősség, azon a helyen valószínűleg akadozni fog a mobilinternet, de erre többnyire csak nagyon félreeső helyen lehet számítani, mivel még a legkisebb falvakban is elérhető ma már a 4G.


4G+ képes telefonnal még nagyobb sebességre lehet számítani, de csak a sűrűn lakott területeken van 4G+ hálózat. Viszont jó helyen és időben akár 200 Mbit/s fölé is mehet a sebesség, de átlagosan 50%-al gyorsabb azonos térerő mellet a normál 4G hálózatnál.

Tehát ha olyan szerencsés helyen lakunk, ahol a 4G+ teljes jelerősséggel bejön, ott bátran lehet korlátlan mobilinternet-csomagot venni, mellette pedig nem kell vezetékes internet. :)

2020. márc. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!