Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Igaza van a YouTube és a...

Igaza van a YouTube és a Google Drive-val kapcsolatban? (Szerzői jog)

Figyelt kérdés

Múlt heten azt mondta a kérdésemre hogy a YouTube nekem a fiókomba elérhető marad csak másoknak nem.

Most meg ezt mondta: [link]

Szerintetek hazudik?


Ez tényleg igaz hogy letörlik?


Olvastam itt gyakorin amit a kérdező mondott: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__9..



2018. okt. 25. 12:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Már megint egy "jajj, letörlik a Youtube-ra/felhőtárhelyre általam illegálisan feltöltött, szerzői jog által védett filmek kalózkópiáit"-jellegű hisztitopik ugyanattól a write-only kérdezőtől.


Ezerszer elmondtuk már:

* Igen, a Youtube Google Drive (meg egyéb más videómegosztó és felhőtárhely) törölni fogja a szerzői jog által védett filmek illegálisan feltöltött kalózkópiáit. Teszik ezt mindazért, mert amikor regisztrálsz, elfogadod a Használati feltételeiket, melyben benne foglaltatik a szerzői jog megsértése (ami bűncselekmény minden országban) elleni intézkedések sora.

* Felhőtárhelyek (vgy távoli NAS) esetén megoldást nyújthat a végponttól-végpontig tartó titkosítás (nem, nem kll attól tartani, hogy a jogvédők vagy a felhőtárhely tulajai feltörnék) és anonimizálás - erre ott van például a Cryptomator, az oDrive, és sok más hasonló megoldás - illetve a privát üzemmód (nem, nem osztjuk meg minden jöttmenttel).

* Egyébként is: fontos adatot nem tárolunk kizárólag egy adathordozón, kizárólag csak egy helyen. Jelenleg a legköltséghatékonyabb tárolási forma a merevlemez (még RAID1 tömbbe szervezve is).

* Igen, minden adathordozó (legyen az CD, DVD, BluRay, SSD, pendrive - utóbbiak ugyan az a flash-alapú szilárdtest technológia - de még a merevlemez, VHS/audio kazetták, sőt az analóg vinyl hanglemez is) elöregszik egyszer, ezért kell időnként ellenőrizni az adathordozók integritását és hiba esetén másolatot készíteni róla.

2018. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Értem.


Ezekről beszélnél még nekem a Cryptomator, oDrive kapcsolatban?

Annyi érdekelne csak hogy le töltöm a Google szinkronizáló kliensét, abba fog bele menni a titkosított filmek?

Vagy azzal ne is foglalkozzak?

És ha messze vagyok és akarok filmet nézni, akkor hogy tudom ezt meg tenni a felhőből ha le van titkosítva?


Zenéket úgy szokok hallgatni és pár filmet nézni hogy SD kártyára rakom rá.

2018. okt. 25. 13:34
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Jo, ez mind szep es jo, oke akadalyozzak meg az illegalis letoltest, de basszus mikor fogjak megoldani, h vegre ha en keresek egy 20 evvel ezelotti filmet, akkor az egyetlen hely ahol megtalalom az egy torrent oldal, miutan vegigmentem, Netflixen, Amazonon, Itunes-on, sehol semmi, mig torrenten 10 kulonbozo verzioban van fent. Elobb azt oldjak meg, hogy az embereknek kenyelmesen a kezukbe keruljon legalisan a tartalom es akkor azzal visszaszoritanak a kalozkodast. En pl jobban szeretek este a tv elott netflixet kapcsolgatni, kenyelmesebb mint a torrenttel benazni, de sokszor ha latni akarok valamit, akkor az egyetlen megoldas a torrent.
2018. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

"Ezekről beszélnél még nekem a Cryptomator, oDrive kapcsolatban?"

Olvass vissza a több száz általad nyitott topik között - írtam már róla.


"Annyi érdekelne csak hogy le töltöm a Google szinkronizáló kliensét, abba fog bele menni a titkosított filmek?"

Ha előtte a Cryptomator, oDrive,.. kliensét használtad, akkor a Google hivatalos kliense már csak anonimizált, titkosított állományokat fog szinkronizálni.


"És ha messze vagyok és akarok filmet nézni, akkor hogy tudom ezt meg tenni a felhőből ha le van titkosítva?"

Úgy, hogy az adott végponttól-végppontig tartó titkosítókliensét letöltöd a másik gépre. Lásd például a Cryptomatornak van sok platformra (Win, MacOSX, Linux, Apple IOS, Android).


"Zenéket úgy szokok hallgatni és pár filmet nézni hogy SD kártyára rakom rá."

Ugyanaz mint egy pendrive vagy az SSD. Hordozáshoz tökéletes, de archiváláshoz nem költséghatékony.

2018. okt. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

# 3 Szerintem sose lesz olyan.

Mindig kell a hely az új filmeknek, és a régebbi filmeket letörlik Netflixről stb szolgáltatoknál.


Ezért utálom a Spotify, Deezer stb mert ingyenes része szerintem korlátozva van és kevesebb zenét érsz el mint fizetősen, de ott is törlik a fizetős zenéket.

Egy ismerősöm az ingyenes részét használta de később nem engedték be lépni, és regizni sem.


Ezért király a nCore és a YouTube.


Én elküldeném nektek kedvenc francia zenéimet, sehol se találnátok meg YouTube-on kívül.

2018. okt. 25. 14:03
 6/20 A kérdező kommentje:

15 GB tárhelyre mennyi film zene fér el titkosítással?


Sajnos már a MEGA is 15 GB add ingyen.

2018. okt. 25. 14:14
 7/20 anonim ***** válasza:

"Egy ismerősöm az ingyenes részét használta de később nem engedték be lépni, és regizni sem."

Ez is amolyan "a haverom hallotta az anyósának a barátnőjének a fiától"-sztori.

Ha igaz, biztos volt nyomós oka, ha lezárták a fiókját és nem engedik újból regisztrálni egy hatalmas on demand szolgáltatónál.


"Ezért utálom a Spotify, Deezer stb mert ingyenes része szerintem korlátozva van"

Nem csak szerinted van korlátozva, hanem korlátozva van. Ezt például a Spotify ki is hangsúlyozza a zenék közötti reklámokban (jobb hangminőség, reklámok nélkül, offline is hallgatható,...).


"Mindig kell a hely az új filmeknek, és a régebbi filmeket letörlik Netflixről stb szolgáltatoknál."

Igen és az új hely pénzbe kerül. A szolgáltatónak meg döntenie kell: vagy megtartja a kevés bevételt hozó tartalmakat, vagy letöröl belőlük a több bevételt hozó új tartalmak részére. És nincs ingyenebéd.


"15 GB tárhelyre mennyi film zene fér el titkosítással?"

Némi "költsége" van a titkosításnak, de nem túl sok:

[link]

2018. okt. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A Netfix-ért fizetni kell, akkor minden film legyen fent ami csak létezik, ha nem, akkor zárjanak be, vagy jól büntessem meg őket az EU.


Arra céloztam a zenék korlátozásával, hogy például fizetünk 1000 db zene van, de ha ingyen használjuk akkor csak 500 db

Jól tippelem?



Itt egy jó hozzászólás: [link]

Ennyit ér a zeneszolgáltatás.

Többet ér itthon tárolom több példányba.

2018. okt. 25. 14:47
 9/20 anonim ***** válasza:

"A Netfix-ért fizetni kell, akkor minden film legyen fent"

Ez több okból nem lehetséges:

* nem minden jogtulajdonos engedi meg, hogy egy vállalat bitorolja a "tulajdonát"

* nem minden jogtulajdonos tudja felrakni a tartalmát

* nincs arra elegendő erőforrás (lásd: nincs minden könyvet tartalmazó könyvtár se!), hogy minden zenét ott tároljanak - vagy te fizetnéd a más felhasználók audiovizuális igényeit? (miközben elvárás az is, hogy minél olcsóbb legyen a szolgáltatás)


"Arra céloztam a zenék korlátozásával, hogy például fizetünk 1000 db zene van, de ha ingyen használjuk akkor csak 500 db


Jól tippelem?"

Nem. A számok menyiségében nincs különbség.


"Ennyit ér a zeneszolgáltatás."

Nem.

Ennyit ér az ingyen, "sült galambot a számba"-mentalitás.

(Mellesleg én például nem tapasztaltam hogy zenék tűnnének el.)

2018. okt. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nekem nem éri meg fizetni, nem azt kapom meg a pénzemért amit akarok.
2018. okt. 25. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!