Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért ilyen változó a net...

Miért ilyen változó a net sebessége? 16/f

Figyelt kérdés

A tesóm 18 éves, ő ilyen informatikus féle.

Itthon ő alakította ki az egész hálózatot. Minden gépen, telefonon egyformán sz*r volt a net meg a belső hálózat, de nemrég egyik haverja szerzett neki nagyon olcsón egy gigabites switch-et.


Most mindenki gépén gyors a net, a szerverről (kb 15 éves gép, linux van rajta meg 3 tb hdd benne, ezen vannak a torrentek, filmek, játékok) is mindenki gond nélkül tud másolni/filmet nézni csak én nem.

A szerverről akadás nélkül megy a film akár a tv-n, anyu gépén, tesóm gépén, apu gépén, csak nekem akadozik, kockázik a kép.


Mindegyik gép kábellel a switch-be van kötve, kivéve az enyém.

5 port van a switch-en. Elsőbe megy a netkábel ami jön a tetőről, második a tesóm gépe, harmadik anyu gépe, negyedik apu gépe, ötödik meg a wifi router.

A switch-ből megy egy kábel a wifibe, a wifiből pedig egyetlen kábel jön ki, ami az én gépembe megy.


Ha valami filmet akarok usb-re tenni a szerverről akkor az én gépemen kb 1-2MB/s-al másol, a többi gépen 100-90MB/s. A tesóm gépén ha torrentezik neki kb 10MB/s-al jön le, a többi gépen szintén, az enyém pedig 500-600kb/s-al.

Nem értem az én gépemen miért megy ilyen szörnyen lassan a net is meg a hálózat is.



2018. okt. 26. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:

"ötödik meg a wifi router.


A switch-ből megy egy kábel a wifibe, a wifiből pedig egyetlen kábel jön ki, ami az én gépembe megy."

Ezek alapján gyanítom a switchből a wifi router WAN portjába megy a kábel, és az egyik LAN portjából a gépedbe.


A router meg routerként funkcionál így az útválasztási és egyéb funkciók szépen megeszik a sávszélességet.

Pláne, hogy a wifi routerről mennek a mobil kliensek és feltételezem a routernek 100 Mbps-os portjai vannak.


Illetőleg képbe jöhet a géped, illetve az, hogy "USB-re teszel", ami további lassító tényezők.


De ezek csak feltételezések, mivel nem tudjuk:

* a switch/a router gyártóját, pontos típusát, illetve hogy melyik porttal van csatlakoztatva a switch-hez

* hogy milyen géped van

2018. okt. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A router: TP-LINK WR-340GD 54Mbps WLAN router

A switch: TP-LINK TL-SG1005D 5 x 10/100/1000 Mbs


A gépem:

Intel Core i5-4460 @3.20GHz

8GB DDR3 ram

250GB SSD

Realtek PCIe GBE sorozatú vezérlő

NVIDIA GeForce GTX 750

A routeren össze vissza 6-7 eszköz van állandóan csatlakozva.

2018. okt. 26. 17:23
 3/4 anonim ***** válasza:

"TP-LINK WR-340GD

...

A routeren össze vissza 6-7 eszköz van állandóan csatlakozva."

Aha, be is jött a sejtésem:

* a routernek 100 Mbps-os portjai vannak (~90 Mbps-nál, vagyis ~11 MBps-nál többre nem képes)

* ha a switchből jövő kábel a router WAN portjába (kék) van csatlakoztatva (ami nagyon valószínű), akkor útválasztás miatt tovább csökken az elérhető sebesség (gondoljunk csak bele: 180 MHz-es processzor és 8 MiB memória van benne: [link] )

* pláne 6-7 eszköz lóg rajta...


Ha így lenne, akkor esetleg annyi tehető meg, hogy ezt a routert "lebutítjátok" switchnek/vezetéknélküli AP-vá:

* a WAN portból ki kell húzni a kábelt (hogy ne kavarjon be a beállítás során)

* a routerre csatlakozó gépen fel kell keresni a router webes beállítófelületét (alapértelmezetten általában 192.168.1.1 IP-címen érhető el, admin a felhasználónév és a jelszó is)

* a LAN oldali IP-címét át kell állítani a fő router (elvileg kellene lennie) IP-címtartományán belülire úgy, hogy a DHCP tartományába ne essen bele - így egy hálózatról menedzselhető az összes eszköz

* ki kell kapcsolni a DHCP szervert - hogy ne ütközzön a fő routerrel

* és vissza kell dugni az eddig a WAN portba menő kábelt az egyik szabad LAN portba

2018. okt. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem. És én ezzel mit tudnák kezdeni, hogy jó legyen?

A beállítófelületre nem tudok bejelentkezni, mert nem tudom a jelszót (a tesóm sem tudja, 6 éve állította be azóta nem jelentkezett be oda).


Ő nem nagyon akar foglalkozni vele, azt mondja nincs kedve megint mindent beállítgatni rajta...

Próbáltam reset-elni, de hiába nyomtam azt a kis vackot 10-20 másodpercig nem csinált semmit.

2018. okt. 28. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!