Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért elismerésre méltó, ha...

Miért elismerésre méltó, ha valaki keveset oszt meg dolgokat Facebook-on vagy Instán?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy az emberek példaképértékűnek gondolják azt, aki kb soha nem tesz fel semmit FB-ra,instára, stb.


Az még oké, hogy elismerésre méltó, ha valaki nem orrba-szájba pakolja tele a FB-ot, csak heti egy alkalommal kitesz vmit, de az miért követendő példa mások szemében, ha valaki semmit sem tesz ki szinte soha? Akkor mi értelme van a Facebooknak, Instának, stb?



2018. nov. 3. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:

"Akkor mi értelme van a Facebooknak, Instának, stb?"

Semmi. Ezért nem is vagyok fent egyiken sem. Nem látom semmi értelmét hogy arról posztolgassak, hogy mit ettem milyet szartam, hol jártam, kivel keféltem. Ehhez senkinek semmi köze. A barátaimnak elmondom személyesen de több száz vadidegennek a nyakába zúdítani ezt mi értelme?

2018. nov. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:

Sokan csak kukkolásra használják ezeket az oldalakat. Vagy mert ismerősük is fent van, és ott a legkönnyebb vele kapcsolatot teremteni.


Nem akarnak magukról semmit teregetni.

Én is ilyen vagyok. Még fényképek sincsenek rólam, nem vagyok egy szabvány figura, így csak az ítélkezés menne miatta a kinézetem miatt.

Illetve csak annyi információ van rólam, amivel megtalálhatnak a TÉNYLEGES ismerőseim -ha akarnak.

A többihez senkinek semmi köze.

2018. nov. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert így elviselhető az illető, nem kell letiltani.
2018. nov. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"nem kell letiltani" - akkor mi értelme, hogy legyenek ismerősök bejelölve

"Vadidegenek" - Közösségi portálokon nem csak tényleges ismerősök látják, ha azokat jelölöd vissza? Nekem pl az Instám ezért privát.

2018. nov. 3. 15:25
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja amúgy nem kötözködés volt a kommentem és ment a zöld pont mindenkinek
2018. nov. 3. 15:33
 6/8 anonim ***** válasza:

#4

Azért nem hinném hogy átlag embernek 500+ közeli ismerőse lenne. Attól mert valakit láttál kétszer vagy egy suliba jártatok attól az nem közeli ismerős. És ezekkel is megosztasz mindent. De ez mire jó? Ettől ki érzi jobban magát. Főleg hogy sokan teljesen hamis képet állítanak be magukról meg az életükről.

2018. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még ha valós ismerős is. Lehet, hogy nem mindegyiknek szeretném elmondani, csak egy-kettőnek, nekik meg elmondom személyesen. Meg aztán minek osszak meg minden szart, illetve minek figyelgessem, hogy melyik ismerősöm mit osztott meg éppen, amikor tökre nem érdekel.


Tényleg nagyon hajlamosít a függőségre, és jobb a való életben élni. Amúgy én azt is tök gáznak tartom, hogy ha van egy koncert, vagy valami, akkor már az az első gondolat, hogy azt gyorsan fel kell venni telefonra. Lényegtelen, hogy milyen szar lesz a felvétel, csak hát ott is függőség van, és az értékes pillanatot (koncert) egyszerűen nem tudja átélni, mert éppen a telefonjára figyel. Ki tudja, miért. Nem mondom, hogy semmi haszna az okos telefonnak, de én pl nem bánom, hogy nincs rajta mobilnet, és szánakozva nézek azokra, akik még a buszon is és mindenhol csak a telefonjukat bújják. Mennyi szépségről maradnak le!

2018. nov. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szirty ***** válasza:

'"nem kell letiltani" - akkor mi értelme, hogy legyenek ismerősök bejelölve'


Az hogy tarthatják egymással a kapcsolatot.

Attól hogy létezik az a lehetőség amit közösségi oldalak realizálnak, még nem kellene hogy az emberek a fost egymás nyakába öntsék amennyi a csövön kifér.


Nem kellene, de így van, ömlik a fos. Van aki szeret ebben cuppogva dagonyázni, van akit zavar vagy épp mértéktelenül idegesít.

Sajnos ezt sem sikerült arra használni amire való.

2018. nov. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!