Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ismersz olyan 70-80 vagy 90...

Ismersz olyan 70-80 vagy 90 éves embert aki rendszeresen internetezik?

Figyelt kérdés
és ha igen, hogy tetszik neki?

2018. nov. 5. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Többet is akik napi szinten használják.


Ugyan kevesen vannak, akik az Internetet megalkották, sokáig tervezték, üzemeltették azok ma már pont ebbe a korosztályba kerülnek (már aki él közülük). Sokuknak már akkor természetes volt amikor sokan még nem is hallottak róluk. Nekem az első email címem az egyetemen 1994-ben lett (24 éve). Az akkori informatikai vezetők közül nagyon sokan már akkor 50 vagy az fölött jártak, ők most már 70-80 év között vannak. Nyilván sok "fiatal" is volt köztük de ők is már közelebb vannak az 50-hez.


Szintén nagyon sok (ismerőseim nagy része) a 70-es évek elején közepén diplomáztak "informatikusok" (akkor még vagy villamosménrökként, vagy matematikusként, vagy alk.mat szakon végeztek, később megjelentek a programozó szakok) ők nagyon-nagyon sokan vannak nekik szintén természetes az internet használata ugyanúgy mint az informatika használata (én ebben a kőrben mozgok sokat, ők nekem a tanító mestereim).

Eleve az Internet alapjai 1969-re nyúlnak vissza (49 év), az alapvető módszerek és "szabványok (RFC)-k" gyakorlatilag 1975-re megvoltak (43 év), nyilttá 1983-ban vált (35 éve). Magyarországra a 80-as évek végén, 90-es évek legelején került be (28 éve). A web 1993 (technológia 1989-es) 25 éves.

Vegyünk egy ma 75 évest (70-80 év közti fél út, született 1943-ban), hány éves volt az Internet "megalkotásakor".

Kezdeti lépések (1969): 26 éves (nem sokkal az egyetemi évei vége, pályákezdés)

Mire "elkészült" (1975): 32 éves ("ereje teljében")

Nyilttá vált (1983): 40 éves

Magyarország (1990): 47 éves ("kb." ők hozták be Magyarországra)

Web (1993): 50 éves


És több százan vannak ők is. Nyilván aki korábban sem volt műszaki érdeklődésű nekik az Internet túl bonyolult. Sokuknak a DVD lejátszó bekapcsolása is bonyolult (sok mai is 40-50 évesnek is).


Tudom le leszek pontozva, de ne nézzük zsigerből hülyének azokat akik ma 70-80 évesek, mert ők alkották meg az Internetet nekünk.

2018. nov. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

jah mamám :D, 70-75 között

szulejmán+facebook, ennél több nem igen (nehezen tanul, de nagyon, nekem meg idő/türelmem kevés)


facebook: szerintem tetszik neki, gyakran dumálhat a többiekkel, unokákkal, kép, videó, másokról is lát képeket, horgoláshoz is talál jó ötleteket, régi képek a városról stb.


bár volt, hogy facebookon megnyitott valamit, és kritizálta a reklámokat, hogy mért kellenek ilyenek ((kamu)bőrbetegségek stb.)

2018. nov. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magamon kívűl legalább 5-őt.
2018. nov. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyszüleim. Tetszik nekik.
2020. júl. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!