Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi modem nem működik,...

Wifi modem nem működik, tudnál segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyik napról a másikra a modemen azinternet led-je zöldről narancssárgára változott,aka nincs internet. Próbáltam ki be kapcsolni, újraindítani. Resetelni majd beállítani újra,siker nélkül. Viszont most már nem ismeri fel hogy milyen tipusu jnternetem van( eddig pppoe russian volt ha jól emlékszem). Próbálkoztam egy másik modemmel,annál működött egy ideig ,majd az is színt váltott. Szintén nem ismeri fel az internet tipusát. Számítógépem is alaphelyzetbe állítottam hátha segít, a fájlokat megtartottam. Semmi.

Előző napokban töltöttem le torrenteket nyilvános oldalokról(piratebay,rarbg,katcr) esetleg ezek okozhattak problémát?

Köszönöm a segítséget



2018. nov. 16. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen Internet-szolgáltató, milyen csomagja, milyen szolgáltatás (kábelTV-s kerek koax kábelen jön a net, vagy lapos telefonkábelen, vagy optikán vagy tetőre helyezett rádiós berendezésből, vagy csavart rézérpáras UTP-kábelen)?

Milyen (pontos gyártó, típus) modem, milyen router?

A szolgáltatótól kapott szerződésen van az Internet-csatlakozáshoz szükséges felhasználónév és jelszó?

2018. nov. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elírtam. Wifi routerről lenne szó. Digi szolgáltatónál vagyok, telefonkábelen jön az internet ,BASENET csomagom van, a bejövő internetrel nincs gond felhívtam a digit,közvetlen gépre csatlakoztatva van internetem. Felh. Jelszó megvan. Router tp link TL-WR841N tipusu
2018. nov. 16. 14:41
 3/5 A kérdező kommentje:
Közvetlen a kábelt bedugva a gépbe működott egy darabig, majd 1 ora mulva kiirt egy 651 hibát :modem v router nem mükodik jól. Új telefonos kapcsolatot csináltam s megint van internet közvetlen, ötletem sincs mi okozhatja a problémát.
2018. nov. 16. 16:32
 4/5 anonim ***** válasza:

"Digi szolgáltatónál vagyok, telefonkábelen jön az internet"

Aha, akkor feltehetőleg nem telefonkábel - annak vékony, 4 eres kábele van, pici, RJ11-es csatlakozóval ( [link] ) - hanem Ethernet-kábel - vastagabb UTP-kábel, RJ45-ös csatlakozóval ( [link] ).


"felhívtam a digit,közvetlen gépre csatlakoztatva van internetem. Felh. Jelszó megvan. Router tp link TL-WR841N tipusu"

Akkor a router Network -> WAN menüpontjában:

* WAN Connection Type: PPPoE/Russia PPPoE

* User Name: ide megadod a felhasználónevet

* Password: ide megadod a jelszavadat

* Secondary Connection: Disabled

* Wan Connection Mode: Connect Automatically vagy Always on (ezen legutóbbi felelős azért, hogy folyamatosan csatlakozva maradjon a szolgáltatóhoz)


A gépről törölhető a szélessávú kapcsolat (WAN miniport).


"Előző napokban töltöttem le torrenteket nyilvános oldalokról(piratebay,rarbg,katcr) esetleg ezek okozhattak problémát?"

A torrent okozhat érdekes dolgokat (például teletölti a router memóriájának úgynevezett NAT-tábláját, így nem tudsz újabb kapcsolatokat nyitni), éppen ezért érdemes korában tartani a torrentklienset:

* érdemes korlátozni a maximális letöltési sebességet a csomagban foglalt maximum sebesség 80%-ra

* érdemes korlátozni az egyszerre megnyitható kapcsolatok számát

* érdemes kikapcsolni a DHT-t és a PEX-et

2018. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ezer hàla :)
2018. nov. 17. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!