Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mik ezek a spam emailek?

Mik ezek a spam emailek?

Figyelt kérdés

Naponta 2-3x küld nekem valaki egy olyan emailt, hogy feltörte a felhasználómat és küldjek neki x dollárt egy btc pénztárcába.

Ez kb nem is érdekelt mert mindig a spam mappába volt de ma megnéztem az egyiket és a jelszavam megemlíti az emailben ami meg is egyezik a tényleges jelszavammal.

Az email feladója én saját magam vagyok és a címzett is szóval mintha saját magamnak küldtem volna ezt az emailt.

Hogy léphetett be ha a telefonom be van kapcsolva a kétlépcsős azonosítás?

Illetve most ezt vegyem tényleges fenyegetésnek?

Mert eddig rengeteg ilyen email érkezett de egyikbe sem egyezett a jelszóm csak ebben a maiban.



2018. nov. 20. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a trükk, hogy vannak feltört oldalak ahonnan kiszivárognak az e-mail címek és jelszavak is. Az oldal biztonsági okokból jó esetben reseteli mindenki jelszavát, így a kiszivárgott adattal nem tudnak már belépni, viszont arra az e-mail címre ki tudnak küldeni egy zsarolólevelet, amitől ha megijed a felhasználó akkor fizet.

A te jelszavad is egy ilyen oldalról származhat. A levél tényleges feladója nem te vagy, nem a te profilodból indították, de erre is van egy módszer amivel ki lehet játszani a feladó egyértelmű mutatását.


Ha nem használod ugyanazt a jelszót több oldalon, nincs mitől tartanod. A legkritikusabb, hogy az e-mail jelszava ne legyen semmi mással azonos, mert ha abba bejutnak, akkor mindened viszik.

2018. nov. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Namármost: Nyugodj meg, senki nem lépett be a fiókodba és az is csak kamu, hogy videófelvételt csinált rólad. Az egész csak arra megy, hogy a technikához nem értő, ijedt felhasználótól pénzt csikarjanak ki.

A jelszavadat onnan tudják, hogy számtalan rendszerből szivárogtak már ki jelszavak, egyszerűen fogták az egyik ilyen kiszivárgott jelszót és azzal küldtek emailt.

Nekem is nem egyszer jött már ilyen email... benne egy 5 évvel ezelőtt használt jelszóval. Az, hogy neked még mindig ugyanaz a jelszavad csak annyit tesz, hogy nem változtatod, pedig nem ártana.


Amit tehetsz: biztonságképpen változtass jelszót és legközelebb tojd le az ilyen emaileket.

2018. nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Kiküldenek egymillió ilyen spamet, darabja ezred cent, azaz 2-3 palimadárnál már nyereséges az üzlet. Természetesen szart sem tudnak, csak vettek/loptak egy adatbázist. Spam mappa, és nincs mit foglalkozni vele.
2018. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!