Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol vagy miből tudnék lehetőle...

Hol vagy miből tudnék lehetőleg mindent megtanulni az internetről, modem-routerről, az utp kábelekről illetve ezekről?

Figyelt kérdés

Ebben a témában keresnék könyvet, vagy ha neten valahol le lenne írva.. Eddig mindig szerelő oldotta meg az internetes problémákat, viszont az utóbbi időben engem is érdekelne a dolog, viszont a wikipédián nem mindig tudom mit keressek, ha meg találok valamit van benne olyan amit nem értek..


Egyébként van egy olyan problémám, hogy lakásban nappaliban van egy modemem, kb 20 méterrel arrébb a szobámban pedig a laptopon, ha wifizni akarok a laptopról akkor szinte alig érzékeli a wifit, netkábelt vagy utp kábellel összekötöttem a kettőt, így viszonylag gyorsabb de nem az igazi ígysem (ha a nappaliban kötöm rá az utp kábelt akkor ott gyorsabb , nappaliban 10méteres, a szobámban 25 méteres kábeleket használok) na most én szeretném magamtól rájönni a problémára de ahhoz tanulnom kéne, esetleg aki ért hozzá az is ha leírná a véleményét.


Viszont ne oktassatok ki, mert tényleg sík sötét vagyok a témában... még ..


2018. nov. 22. 19:12
 1/4 Derwer ***** válasza:

Cisco CCNA tananyag... Nem két estés.

ICND1 része talán magyarul is elérhető.

2018. nov. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Derwer ***** válasza:

Ami a nappaliban van az modem + switch + router + wifi AP egyben.


Az UTP kábel 100meterig jó, azon belül konstans 100 vagy 1000 megabitet tud.


A gyenge wifi jelet javíthatod:

Router cserével

Plusz APval (ami lehet egy router is AP üzemmódban )

Wifi jelismétlővel


Konkrét sebességek nélkül amúgy semmit se ér a leírás.

2018. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Cisco CCNA +1
2018. nov. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
húú köszi a válaszokat, ment nektek a zöld hüvelykujj
2018. nov. 23. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!