Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha iptv estén egy kábelt...

Ha iptv estén egy kábelt húztak be a szobába, de én egyszerre akarok intenetezni meg tvzni akkor egy gigabites switch segítségével megoldhatom a dolgot?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy a szobába bejövő lan kábelt a switch segítségével szét lehet isztani tv re meg internetre?

És ha igen akkor csak bedugom a tv-t meg a számítógépet és megy is?



#IPTV #internet tv szétosztás
2018. dec. 1. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Szaggatni fog a tv, neten meg magas lesz a pinged. Meddig tart mellé behúzni egy másik kábelt, vagy ha nem lehet, akkor az utp-t ketté lehet venni.
2018. dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

a házban van 3 tv meg internet foglalt


így a 4 csatlakozás a digitális elosztön foglalt


És mivel roeter bizonyos okok miatt nem jöhet szóba igy van most eza gond


Hogy egy kábel jön a szobába, amia set top box ba megy és arról megy a tv

na én azt szeretném tudni ha egy switch be dugom a szobába jövő kábelt, és abból meg a settop boxba egy kábel, egy másik kábel meg számítógépbe akkor az müködne?

És ha nem akkor miért?

mert hát ha most kihúzuk a set top boxból a kábelt és a számítógépbe bedugjuk akkor ven internet, tehát müködik a tv is mega net is arról az egy kábelről.

A switch ezt laikusként ugy gondolom szét tudná választani


Vagy nem?

2018. dec. 1. 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Van olyan switch, ami igen, a rendszernek be kell tudnia azonosítani az iptv boxot, hogy azon adás legyen. Egy szálon fog futni az iptv és a net, akkor jó ez, ha nem akarsz egyszerre netezni és tvt nézni. Én akkor már a két számítógép között osztanék netet, ott alap felhasználás mellett nem lenne észrevehető ( munka, közösségi oldalak, youtube, stb), játék közben természetesen igen.
2018. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!