Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Örökre elcsesztem az internete...

Örökre elcsesztem az internetet az egész házban?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy rámentem a router ip címére, ami behozta az oldalát, bejelentkeztem, majd a WLAN opciónál elállítottam a wirelessről wiredre (vagy valami ilyesmi), nagy hülyeség volt mert most minden eszközt ledobott a netről, és az oldalra nem tudok felmenni. Most nem tudom mit csináljak, mert a router meg nem akar bekapcsolni. Úgy visszapörgetném az időt

2018. dec. 30. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Örökre.

Sajnos másik házba kell költöznötök, ha akartok még internetezni.

2018. dec. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 FastSupportAgent ***** válasza:
58%

Szia,

Wierless - azaz vezetéknéküli módról - Wiredre -azaz vezetékesre- állítottad a routered. Megpróbálhatsz bedugni, egy LAN kábel a számítógépede, és a routerbe.

Itt már ugyanúgy el fogod tudni érni a Default Gatewayt (pl:192.168.0.1).

Ha ez nem segít megpróbálhatod RESETelni a routert, azaz minden beállítást vissza állítani.

Általában a routerek hátulján van egy kis "lyuk" RESET felirattal. Oda dugj be kb 10 másodpercig egy fogpiszkálót vagy egy csavarhúzot. Ha ez megvan, a router villog, újraindul ilyesmi. Adj neki 5 percet, majd nézd meg el tudod e Wifi-ről érni.


A resetről itt egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=e9CEk08Hac4


Ha nem sikerült megoldani a problémádat akkor írj a szolgáltatódnak.


Az időt én is szívesen visszapörgetném:)


remélem segítettem, Dávid

2018. dec. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha rákötőd szamitogepre a rutert, onnan is el tudod erni az ip cimet es vissza tudod allitani. Vqgy keress rajta egy reset gombot, ha azt megnyomod visszaal minden gyarira. valszeg eg kicsi gomb lesz 8msig kell nyomni hossuqb
2018. dec. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Alex Fly ***** válasza:
76%

Ezért nem érdemes a router adminfelületét WLAN-on keresztül csesztetni...

Nem véletlenül írja a leírása, hogy vezetékes kapcsolaton keresztül konfiguráld, mert akkor nem fogod kilőni magad alól a kapcaolatot.

2018. dec. 31. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Örökre. Vége. Bontas lesz.

Allitsd vissza és ne nyulj hozzá

2018. dec. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:

FastSupportAgent adott megfelelő tipped neked, de a siker sok mindenen egyéb dolgon is múlik, hosszú lenne mindre kitérni.

Ha nem sikerül jobb lenne talán ha kerítenél egy hozzáértőt aki személyes tud ott lenni, mert az ide írogatás hosszú ideig is eltarthat (főleg ha laikusként felét se érted annak amit írnak).


A reset is segíthet de nem biztos hogy elég lesz hosszan nyomni a gombot. A teljes alaphelyzetbe állítás módja gyártótól függő. Van pl. amelyiket úgy kell áram alá helyezni hogy KÖZBEN nyomod a reset gombot.


Megkérdezném azért, hogy mi ihlette annak a bizonyos beállításnak a végrehajtását?

Ki akartad próbálni mi lesz ha átállítod? Hát ez.

Vagy azt hitted attól jobb lesz valami?

2018. dec. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen. Sajnos nem elég számítógépről konfigurálni esetleg resetelni a router-t, mert az internet a házhoz kötődik. Sajnos vagy lebontjátok a házat és építettek másikat vagy ennek fejében féláron eladjátok tudatva ezt a kis apró hibát a vevővel és beköltöztök másikba.
2018. dec. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fel kell hívni az internet szolgáltatót, hogy rossz az internet, ha a routert tőlük kaptad.Ha nem hívjál egy számítógépes szerelőt,vagy vegyél egy újat. (Pár ezer forint)
2018. dec. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!