Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem elcsesztem az egész...

Úgy érzem elcsesztem az egész életemet, a múltam rabja lettem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Mielőtt elmesélném mi volt, elmondanám hogy ez az egész majdhogynem 3 éve történt, de nem tudok ettől szabadulni. Egy "betegségem" volt, sokat hazudoztam össze vissza, soha nem azért mert én rosszat akartam valakinek, hanem sokszor azért hogy szeressenek, ezért találtam ki dolgokat. Mikor erre rájöttem hogy ez így nem élet, elmentem pszichológushoz,pszichiáterhez, terápiákra és egyre jobban érzem magam, mindent megtettem amiket a dokik mondtak, és azóta nem teszek ilyen dolgokat. Lassan 3 éve lesz hogy egy baráti társaságban addig addig hazudoztam hogy az kiderült és szívből meggyűlöltek. Aztán nem elég hogy ők utáltak mire kezdtem az egészet feldolgozni a terápiák során, kiderült hogy az új munkahelyemen egy olyan emberrel lettem jóba, akinek az egyik barátja az a lány aki anno a mi baráti társaságunkba volt és persze ő neki "ártottam" a hazugságaimmal és ez számomra facebookon derült ki hogy ők ismerik egymást. Már napok óta nem bírok enni és gyomorgörcsöm van hogy vajon ez a lány tudja-e hogy az ő egyik legjobb barátjával egy helyen dolgozunk és beszéltek-e rólam, mi lesz ha mindent elmond neki hogy miket tettem és ő meg majd a munkahelyemen ezt elmeséli a többieknek és onnan is kiutálnak pedig ott eddig mindenkivel sikerült kialakítanom egy normális viszonyt és nem is érzem magam ott olyan rosszul. Kivagyok készülve teljesen :( Arról nem is beszélve hogy az utcára nem merek kimenni sokszor nehogy bele fussak olyanba akiknek ártottam már egyszer. Félek hogy ismét bekövetkezik minden amitől félek hogy egy újabb társaság utál meg. Képtelen vagyok ettől szabadulni, rossz embernek érzem magam és úgy érzem az egész életemet tönkretettem. Van ebből kiút?

24/L


2013. nov. 18. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom van-e jobb kiút.. Hasonló helyzetben vagyok bár én nem jártam semmi terápiára.. Szörnyű érzés állandóan attól rettegni, hogy mikor érnek utól a hazugságaim, annyira tudom gyűlölni a régi önmagam ilyenkor.. Én elköltöztem, abszolút nulláról újra kezdtem építeni az életem tisztalappal, igyekszem jó ember lenni, de nekem is görcsberándul a gyomrom, valahányszor felidézem, hogyan éltem, miket mondtam..Én azt hiszem nincs ebből kiút.. Meg kell tanulni együtt élni vele.. Valahogy úgy érzem meg is érdemlem.. 23/L
2013. nov. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Az ebben a "jó" hogy tudom hogy nem vagyok ezzel egyedül..Te sem vagy vele egyedül! Remélem hogy sikerül újra építened az életed, szurkolok neked!
2013. nov. 18. 18:54
 3/5 anonim ***** válasza:
áh nyugi, úgyse lesz semmi...ha meg igen,megmondod,hogy rossz indulatú kamu az egész és kész.Vagy költözz messzebbre,és nézz máshol munkát,persze ezt ne hagyd ott,csak így tudnál igazán tovább lépni,ha maga kilépnél abból a légkörböl...ahol ismernek,érted.Fiatal vagy,és ez még nem ok ,arra hogy bebeszéld magadnak azt,hogy elcseszted az életed.Mert ez koránt sem az még.Sok sikert!
2013. nov. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, megnyugodtam!!! :)
2013. nov. 18. 19:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is volt ilyen időszakom!

Kiderült,hogy figyelemhiányos voltam.

Árnyékban megbújó típus voltam, figyelő.

Ott kezdődtek el a bajok,hogy valaki megosztotta velem a titkait,aztán egyre többen. Én meg ugye teljesen önkívületi állapotban szinte habzsoltam a figyelmet,így hol erre,hol arra forgattam a köpönyeget, minden oldalnak tettem a jópofit.

Kikotyogtam dolgokat,amik elég nagy galibát okoztak,és mások legbelsőbb magánügyét is amit csak én tudtam.

Amikor megbocsájtottak nem tartott sokáig, újra szúrtam a tőrt...


Azzal lett vége,hogy a szakma megszerzése után jókora távolság van köztünk.


Bah... undorító dolgokat műveltem,de mostmár tudom mikor kell visszafogni magam. Van bennem egy hatalmas nagy kampó,ami visszaránt. (Ne mond,ne mond el, nem ér annyit!)

Használ. :)

Mostmár többet ér egy ember szoros figyelme és barátsága,mint több ember pillanyatni és ezzel romboló játszmái.


23/4 f. Van kedved ismerkedni? :D

2013. nov. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!