Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Meghibásodhat a wifi router...

Meghibásodhat a wifi router ha minden este kikapcsolom?

Figyelt kérdés
Minden este lefekvés előtt kikapcsolom, és felkeléskor bekapcsolom. Meghibásodhat a routerem?
2019. jan. 1. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, nyugodtan használhatod így.
2019. jan. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene meghibásodnia. Viszont nem erre tervezték, hanem non-stop üzemelésre, így bár rosszat sem, de jót sem teszel ezzel. Spórolási szempontból nem kimutatható tétel vagy csak néhány forint ami elérhető vele, több vele a fáradozás mint a haszon.
2019. jan. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem spórolásból kapcsolom ki hanem az egézségem miatt.
2019. jan. 1. 18:50
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem hinném, de szerintem csak jó lenne neki. De ha biztosra akarsz menni, fordulj a szolgáltatódhoz.
2019. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Ha az egeszseged miatt aggodsz akkor koltozz egy lakatlan szigetre es termeld meg a sajat kajad.

A wifi kapcsolgatasa csak porszem a viharban...

2019. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Meg. Meg akkor is ha nem.
2019. jan. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egészség szempontjából sincs értelme, mert nem hoz látható változást a környezeti terhelésben. Gondolom az utcákat nem járod körbe és kapcsolod le az adótornyokat, a transzformátorállomásokat, meg úgy minden mást (háttérsugárzás, levegőben, talajból, falakból terjedő radioaktív sugárzás?) ami még elektromágnesesen vagy ionizáltan sugároz, több ezerszeresen mint a router.

Arról nem beszélve hogy minden forgalomba került eszköz káros értékek alatt üzemelhet csak, így a mobil, mikró vagy router sem fog megölni, de a környezetből kaphatsz még akkor dózist hogy ezek használata nélkül is megbetegedhetsz akár.


Ez a kapcsolgatás legfeljebb a paranoiára jó és mentális biztonságérzetet ad, de az egészséget nem befolyásolja.

2019. jan. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ezen én is gondolkodtam.... illetve hogy beiktatnék egy okos kapcsolót, hogy bármikor igény szerint kikapcsolhassam otthon a WiFi-t, mielőtt a gyerek teljesen rágyógyul az összes eszközre napközben...

(És így a telefonomról tudnám irányítani a hadműveletet, bárhol is vagyok éppen...)

Reálisnak tűnik az elgondolásom vagy tönkre vágom vele a routeremet?

Köszi a válaszokat!

2021. ápr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!