Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem működik a Firefox a...

Nem működik a Firefox a számítógépemen. És így az internet sem jön be. Mit tegyek, hogy újra működjön?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, egyáltalán nem értek hozzá, és nincs ki segítsen. Na jó, ha itt szájbarágósan elnavigál valaki, akkor talán menne...

Jelenleg egy másik gépről írok, bár ez is elég vacak.


Régi gép, nagyon régi windows, és a firefoxot sem frissítettem gyakran, mert mindig féltem, hogy azután baj lesz. Hát nem, így lett baj. Egyszer csak nem ment rajta a net.


Most mit csináljak?


Az a baj, hogy így net nélkül még csak frissíteni sem tudok ott semmit.


Vagy mégis lehetne rajta tenni valamit, hogy újra bejöjjön a net?


Ha nem, akkor ezen a másik gépen keresztül.... Esetleg pendrive-ra le tudok menteni valamit és áttenni a net nélküli gépre, hogy újra menjen a net és a Firefox?

Amúgy ezen a gépen meg nem firefox van, hanem google chrome.


Kérem, segítsetek! És tényleg szájbarágósan, részletesen magyarázzatok, mint egy ovisnak! Köszi!



2019. jan. 9. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Mégis mi a jelenség? Hibaüzenet van indításkor? Ha igen, akkor milyen üzenet? El sem indul, hiba sincs? Esetleg az ikon sincs meg? Konkrét hibajelenség nélkül nehéz bármit javasolni!

2. Ha a Firefox nem is megy, az Internet explorer ott van, azzal le lehet tölten iegy új Firefoxot vagy Chrome-ot

3. Mindig meg lehet próbálni, hogy törölni magát a programot vagy csak a beállításait.


Egyébként régi gépet XP-vel már NEM SZABADNA használni, mert 4 éve lejárt a rendszer támoagtása, a vírusok melegágya! Ha annyira régi a gép, hogy egy Win7-et sem bír, akkor tenni kell rá egy XFCE felületű Linuxot és az nem vírusozódik össze!

2019. jan. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Valóban xp, és tudom a vírusok... De azért arra amire kell, jó az még. (Lehet win7-et is elbírna, nem tudom. Nem tudom hogy lehetne megoldani, nemmertem ilyenekkel próbálkozni, és segítségem pedig nincs, szervizbe vinni meg kész vagyon...)

Szóval vírus ide vagy oda, úgy voltam, amíg megy xp-vel tűrhető sebességgel, addig húzom. Igazából ez a gond, hogy a firefox nem enged... Már rég kapcsoltam be így nem emlékszem a pontos hibaüzenetre.


Viszont ha ott az Explorer, azzal hogyan csinálhatnám meg?


Egyébként ezt sem értem soha... Ha ott az Explorer, akkor mért nem azon netezünk? Miért kell firefox vagy chrome? Ha jól emlékszem vissza a régi időkre, mintha hajdanán az iskolában amikor neteztünk, azt Exploreren keresztül csináltuk.... Most miért nem jó az, miért kell más is?


Ja, és egyébként az biztosan rémlik, hogy az Explorelen keresztül nekem nem jött be netes oldal.... Kell előtte valamit beállítani, hogy az Exploreren keresztül engedje a gép a netet és ne a firefoxon próbálkozzon hiába?

2019. jan. 9. 11:45
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ha ott az Explorer, akkor mért nem azon netezünk?"

Mert az Explorer egy rakás trágya. Lassú, nem tiszteli a szabványokat, nem úgy jeleníti meg az oldalakat, ahogy kellene, csak a baj van vele. Annor majdnem egyeduralkodó volt, de 2001 és 2007 között semmit nem fejlesztettek rajta, le is körözte a Firefox és a Chrome.


Ha a net megy a gépen, akkor Exploreren is mennie kell, nincs szükség semmi beállításra.


Kapcsold be a gépet, nézd meg a hibaüzenetet, akkor tudok többet mondani.

2019. jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gábor_79 ***** válasza:

A beépített Internet Explorer alkalmas arra, hogy letöltsd a firefox régebbi verzióját. Mert ha a legújabb verzió már nem támogatja az XP-t, akkor felesleges lenne a legújabb.

Start menü keresőjéből indítod, ha nem lenne szem előtt. A címsort megtalálod nagy valószínűség szerint. Oda beírod google... onnantól meg használod a keresőoldalt. (a legújabb verzió 64-es számú) A letöltési mappa helyét kell már csak megtalálnod végül - a letöltés után persze.

2019. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy szervízbe vinni mennyire vagyon, de egyrészt nekik is élniük kell valamiből (gondolom te sem ingyen dolgozol / dolgoztál), masrészt nekünk is. De te ugye elvárod hogy ingyen és bérmentve időt áldozzunk a számítógéped javításának az oltárán. Persze lesznek olyanok akik segítenek, de hogy ez nem lesz tartós megoldás, az egészen biztos.
2019. jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Hamarosan rendet rakok, és előbányászom a rég nem használt gépet, és akkor megnézem újra, és leírom pontosan. Addig is köszi!


Utolsó válaszoló! Neked pedig annyit, hogy nézz szét ezen az oldalon, hogy mennyi témában mennyien adnak segítséget/tanácsot másoknak, és nem azon agyalnak, hogy ezért mennyi pénzt kérhetnének amúgy...

Én is nagyon sok témában adtam már segítséget, ráadásul arra törekedve, hogy az az illető kérdezőnek tartós, vagy mindenképp hasznos legyen. Amiben én otthon vagyok, az a fejemben van, és egy pillanat leírni, amivel rengeteg kutatómunkát spórolhat meg akárki. Az én kérdésem is ilyesmi. Ez a számítógépes kín nyilván nem lenne túl nehéz, de nem vagyok benne, nem is tudom hol és mennyi idő lenne kikutatni, hogy mit kéne tennem. Az előtted válaszolók már így is előbbre vittek. Köszönet nekik, te pedig nézz magadba és süllyedj el!

2019. jan. 10. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!