Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wi-fi jel erősítés?

Wi-fi jel erősítés?

Figyelt kérdés

Telekom ADSL internetem van, Telekom Speedport W724V digitális elosztóval. Úgy vettem észre, hogy két szobával odébb már alig van wifi jel. De van rajta Telekom Fon is, ami ugyanezen a helyen erősebb jelet ad. Tudok állítani a menüben, hogy a "normál" jel is erősebb legyen? Ha igen, hogyan?(nem akarok másik routert)


[link]



2019. febr. 9. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Veszel egy Wlan repeater készüléket amit olyan helyre teszel ahol még elérhető a hálózat stabilan, a repeaterbe beállítod szépen hogy csatlakozzon a hálózatra és akkor az tovább erősíti.


Egyébként a modemek amik roputerek is egyben abba is be lehet állítani az erősséget. Amennyire tudom 20 méterre vannak álítva gyárilag de kb 100-120 méterre lehet növelni maximálisan. Mivel minden ilyen router más így nem tudom pontosan melyiket hogyan kell, de a beállításokban biztosan megtalálod.

2019. febr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rakj rá olyan firmwaret (OpenWRT például) amivel lehet növelni a teljesítményt. A gyári firmwarekel (általában) nem lehet.
2019. febr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Router nem jöhet szóba azt mondod, akkor ez: [link] vagy egy AP amit repeaternek konfigolsz, de a router is tudja, de ha az nem kell..
2019. febr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De a Telekom Fon szinte max jellel megy, tehát a router képes rá.
2019. febr. 9. 17:10
 5/6 anonim ***** válasza:
A telekom fon a tőletek messzebb eső adótoronyról jön, annak a szektor antennájától, jó hogy belövi a házatokat, ami meg gyenge, az a routeredtól.
2019. febr. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A router képes, de attól még a gyári firmware nem biztos, hogy engedi. Ez például olyan, mint te. Ez is a biztonság érdekében van (mivel bizonyos teljesítmény fölött már illegális, de ha csak be nem jelentik akkor senkit se érdekel), mint az is, hogy nem tudod az izmaidat 100% osan kihasználni.
2019. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!