Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Internet

A kérdés

Miért van az, hogy egyes helyeken csak DIGI 500 van és nem 1000?

Azt hittem a technológia vagy 100mbit vagy 1000mbit?

Ethernet 100/1000 tehát ha tud 500-at akkor kéne tudjon 1000-et is.

A házban tavaly bekötöttek egy fekete kábelt, ami kis műanyag dobozokon megy keresztül. Ez nem a fémdoboz ami a szeméttárolókban van pár emeleten, ami eddig volt. Ltp.

Azt hittem ez már a FTTH lesz.

Keress kérdéseket hasonló témákban: internet, üvegszál, Fiber, Digi, FTTH

febr. 12. 03:54  Privát üzenet  

A válaszok

Nincs olyan, hogy 100 vagy 1000 megabites technológia. Ez csak a hálózati kártya képessége.

Valszeg nincs kiépítve még az infrastruktúrájuk abban a régióban 1000 megabites végponti kapcsolathoz.

Így is valószínűleg legalább 100 Gbps-s a háttérhálózatuk azon a részen, de azt sok ember használja egyszerre.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont febr. 12. 06:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, a szekrényekben lévő router, azt hittem abban van 100-as meg új 1000-es, vagy nem tudom milyen az új FTTH.

# 2/3Időpont febr. 12. 07:39 Privát üzenet
Ha lakótelepen laksz és UTP jön be a lakásba és nincs a lakáson belül médiakonverter akkor fttb rendszer van és a SWITCH beállításától függ milyen tempót engednek meg az egyes portokon. Az optikai hálózat sokkal nagyobb sebességre is képes lenne mint a gigabit, de a lépcsőházban felszerelt Switch számítási teljesítménye behatárolja mekkora sávszélességet adnak ki portonként. A legtöbb helyen még az 500 sem működik, inkább a 200mbit.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont febr. 12. 12:02 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A Windows 10 miért olcsóbb egyes helyeken?
Valaki megtudná mondani, hogy miért van a facebookon városonként legalább 10-20, egyes helyeken 50-100 üzleti csoport is?
Mit csináljak ha Cromeban be van állítva hogy tiltsa le a felugró ablakokat, de egyes helyeken mégis feljönnek?
Mi lehet a baj? (nem működik normálisan az internet egyes helyeken)
Miért nincs internet kapcsolat wifi hálózaton egyes helyeken?
Miért tűnik el egyes helyeken a szóköz?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések az Internet rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!