Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes helyeken csak DIGI 500 van és nem 1000?

Figyelt kérdés

Azt hittem a technológia vagy 100mbit vagy 1000mbit?


Ethernet 100/1000 tehát ha tud 500-at akkor kéne tudjon 1000-et is.


A házban tavaly bekötöttek egy fekete kábelt, ami kis műanyag dobozokon megy keresztül. Ez nem a fémdoboz ami a szeméttárolókban van pár emeleten, ami eddig volt. Ltp.

Azt hittem ez már a FTTH lesz.



2019. febr. 12. 03:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy 100 vagy 1000 megabites technológia. Ez csak a hálózati kártya képessége.

Valszeg nincs kiépítve még az infrastruktúrájuk abban a régióban 1000 megabites végponti kapcsolathoz.

Így is valószínűleg legalább 100 Gbps-s a háttérhálózatuk azon a részen, de azt sok ember használja egyszerre.

2019. febr. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, a szekrényekben lévő router, azt hittem abban van 100-as meg új 1000-es, vagy nem tudom milyen az új FTTH.
2019. febr. 12. 07:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha lakótelepen laksz és UTP jön be a lakásba és nincs a lakáson belül médiakonverter akkor fttb rendszer van és a SWITCH beállításától függ milyen tempót engednek meg az egyes portokon. Az optikai hálózat sokkal nagyobb sebességre is képes lenne mint a gigabit, de a lépcsőházban felszerelt Switch számítási teljesítménye behatárolja mekkora sávszélességet adnak ki portonként. A legtöbb helyen még az 500 sem működik, inkább a 200mbit.
2019. febr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!