Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Beköttettem a Telekom 1000Mbit...

Beköttettem a Telekom 1000Mbites optikai internetét, viszont még a garantált letöltési sebességet sem érem el vele, nálam lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Pl a gog kliense a maximális letöltésem 12MB/s.


Speedtest is 95 Mb/s-t ír (ami tudom, hogy nem ugyanannyi . mint a 95 MB/s)


2019. febr. 17. 11:12
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Tehát a kérdésem az lenne, hogy megszakadhat-e a net pár másodpercre az SSD hiánya miatt? Szerintem nem, de inkább megkérdezem tőletek.
2019. márc. 8. 17:44
 22/23 A kérdező kommentje:
Az imént megfigyeltem, hogy abban az esetben, ha nem csinálok semmit a számítógépem, miközben megy a letöltés, akkor az viszonylag stabil marad, internet megszakadás nélkül. Ha böngészek össze vissza kezd ugrálni megszakadásokkal tarkítva, viszont számomra meglepő módon, akkor is megállt, amikor elindítottam egy videót VLC playerrel.
2019. márc. 8. 18:02
 23/23 anonim ***** válasza:

Na, akkor még egyszer, úgy néz ki nem érted: a HDD egy merevlemezes háttértároló, akár több, egymás felett elhelyezett kör alakú, mágnesezhető réteggel bevont lemezek találhatóak benne. Ezek pedig forognak a tengelyük körül, amit egy kis villanymotor hajt meg. Az író/olvasó fej ezek felett a lemezek felett mozog nagyon közel, "ide-oda". Forog a lemez, pásztázik a fej, így a lemez teljes felülete elérhető.


Letöltés során pedig ÍRÁS történik, a HDD a mágnesezhető réteg segítségével, kettes számrendszerben (0 és 1) felírja a letöltött adatot. De nem ám sorrendben, egymás után. Össze vissza. Szektorokra osztható a lemez felülete, mindent pontosan tud a gép, hol található, mert cimkézi az adatot. Az ideális az, hogy az összetartozó adatok egymás mellett legyenek. De közel sem ideális a helyzet. Hibás szektorok, amiket már nem lehet írni, olvasni, a folyamatos törlések miatt (ami ugyanúgy írásnak minősül, sőt, amíg a helyére nem lett más adat írva, simán vissza is állítható a fájl, hiába ürítetted a lomtárat, vannak cégek akik jó pénzért ezzel foglalkoznak) "lyukak" vannak a folytonos adatmenetben. A HDD oda ír, ahol van hely. Egy idő után "töredezett" lesz a lemez, mert az összetartozó adatok korántsem egymás mellett vannak a lemezen. Van töredezettségmentesítés, amikor a windows lényegében másol/áthelyez/töröl. Igyekszik minden adatot egymás mellé tenni, ha már összetartoznak. Ezzel csökken az olvasási sebesség, mert nem forog a lemez feleslegesen, nem kell teljesen új pozícióba ugrania a fejnek sem.


Szóval, elindítasz egy letöltést, hagyod nyugiba a gépet, képességéhez mérten a HDD igyekszik sietni, tartani a tempót, mert az adat csak úgy jön. Erre te fogod, belepiszkálsz, megnyitod a VLC-t és kiadod az olvasás parancsot, mert elindítasz egy videót. Mit csinál a HDD? Írás közben átforgatja a lemezt oda, ahol a film adatai van, a fej is más pozícióba ugrik. És elkezd ide-oda ugrálni. Jó, nyilván van pufferelés is, de az se egy végtelen lehetőség, ráadásul folyamatosan figyel arra is a gép, hogy ne teljen meg, ne ürüljön ki. Nagyjából arra találták ki, hogy ideiglenesen ott tárolódnak az adatok, amíg az író/olvasó fej máshol kalandozik.


Amit leírtam, szemléltető, nem mentes hibáktól, nagyjából helyes. Nem kell azon csodálkozni, hogy bereccsen a net sebessége... Azt írtad veszel ssd-t, nem nagy összeg. Vettél?

2019. márc. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!