Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik a garantált gluténmente...

Melyik a garantált gluténmentes kapszulás kávé, milyen típusú gépet érdemes venni, ha ilyen probléma áll fenn?

Figyelt kérdés

A nespresso, Dolce Gusto, a tassimo vagy csak egyéb gyártó terméke?

Nejemet, aki komolyan gluténérzékeny, szeretném meglepni egy ilyen géppel. Szemes kávét, eszpresszót persze nem kívánjuk elhagyni, de mivel, mindenki másfajta kávét szeret itthon, ha pedig vendégek is jönnek, akkor is praktikus lenne. Arról nem is szólva, szeretünk a korral haladni, kedveljük a modern dolgokat. Miért nem próbálnánk ki ezt is? :-)

Próbáltam kérdezni a gyártó cégeket, de mindegyik várat a válasszal. :-(



2018. dec. 13. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Mint élelmiszerménök azt mondom, hogy ami őrölt kávét tartalmaz (nespresso,tassimo), az 100%-osan biztonságos. A kávé a feldolgozás során sehol nem érintkezik gluténnal.

Én a nespressot ajálom, ott óriási a kávéválaszték és elérhetőbb mint a Tassimo.


A dolce gusto pedig nem más, mint sima porkávé, így az felejtős.

2018. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én pedig a Tassimo mellett voksolnék!

A legtöbb tassimo-ra rá van írva, hogy nem tartalmaz allergizáló összetevőt. Kivétel a laktóz tartalom néhány tejtartalmúnál és van amelyben szója is van. (persze mindig el kell olvasni vásárlás előtt, hiszen változtathatnak az összetevőkön)

Régebben kisebb volt a kapszula választék itthon, de manapság neten könnyen lehet rendelni és sok féle van. Egyik finomabb, mint a másik! :-) Ráadásul a gyerekekre is gondolnak, mivel Milka csoki is van már. Nálunk nagyon népszerű otthon, de munkahelyen is.

Aki csak sima kávét szeret inni, annak bőven megfelelő a nespresso. Valóban egyre több kapszulát lehet ahhoz kapni, mivel sok cég gyárt mindenféle nespresso kompatibilis kapszulákat. (sok a hottentotta is köztük, azokból nem próbálkoznék lisztérzékenyként)


Aki viszont a cappuccino-t, macchiato-t, egyéb hosszú ínyencségeket kedveli, azoknak Tassimo!

A normál espresso már nem drágább (attól is függ, hol vásárolod), az extrább italok 1,5-2x-es áron vannak a nespresso-hoz képest (főleg, a gagyi után gyártott kapszulákhoz viszonyítva). De nem a disznóknak lesz! Napi egy-kettő kávénál pedig nem sok jelentősége van az árkülönbségnek. Havonta kb. 2000-3000 Ft a különbség. Akinek ez sok, az igyon kotyogós kávét, avval tud a legjobban spórolni még mindig.

2018. dec. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sosem hallottam róla, hogy liszteznék a kávét. Persze nem árt az óvatosság.
2018. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!