Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Internet

A kérdés

Hogy lehet hogy egy speed test szerint az internetem letöltése 40mbit/sec és mégis szinte mindig 3,5mbit/sec-el töltök le?

ápr. 9. 19:16  Privát üzenet  

A válaszok
Szőkecigán nevű felhasználó válasza:

Nem hiszem el.

Hányszor kell még leírni a választ ?

5 éve szinte minden nap megkérdezi valaki. Te nem szoktál végezni egy kis kutatómunkát ha valamit nem tudsz ??

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 33%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 9. 19:20 Privát üzenet

bit-Bájt átváltás megvolt? Csak mert a speedtest bitben mér, a letöltőprogram pedig Bájtban, és rögtön a nyolcszorosát kell venni.

Az internet amúgy nem pont ugyanúgy működik mint a speedtest, hogy te kiméred a legközelebbi szerverre a pár megás pocket oda-vissza töltését ami nyilván gyors lesz. A világ másik végéről egy másik felhasználó gépéről vagy egy terhelt szerverről nem fogsz ugyanannyival tölteni.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont ápr. 9. 19:20 Privát üzenet

A speedtest.net megabit/másodperc (Mbps, Mb/s) mértékegységet használ és alapértelmezetten a legközelebbi szerverrel végzi el a tesztet.

A letöltési sebességet a programok megabájt/másodperc (MBps, MB/s) mértékegységben adják meg. 1 megabájt/másodperc = 8 megabit/másodperc - szóval 3,5 megabájt/másodperc az 28 megabit/másodperc.

"mbit/sec" mértékegység - ami milibit/másodperc lenne - nincs.

A letöltési sebesség egyébként sok mindentől függ:

* függ az elérni kívánt hoszt(ok) terheltségétől

* a szerverig tartó, szolgáltatótól független hálózat terheltségétől

* a szolgáltató hálózatának terheltségétől

* a kapott csomagtól

* a saját, belső hálózatod terheltségétől

* a gépedtől

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont ápr. 9. 19:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De végeztem kutató munkát,feltettem ide egy kérdést :)

# 4/5Időpont ápr. 9. 19:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És köszönöm a válaszokat :)

# 5/5Időpont ápr. 9. 19:38 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért van ez? Hogy munkatársam igényes és mégis rossz a test kipárolgása nagyon?
Mégis miért mondta nekem a csaj, azt hogy nincs bennem semmi "érdekes"? Srác vagyok
Bal kezes vagyok, mégis a jobb kezem formásabb, és a jobb mellizmom egy kicsikét nagyobb, mitől lehet? Ez normális?
Miért van az, hogy nem hízok, de mégis tokám lett?
Van olyan, hogy valaki egészségesen táplálkozik, sportol, mégis látszik a bordája?
Az Ubuntu Linux-ban vajon mégis miért nem láthatom legalább magam a képernyőn a TEST gombra kattintás után? Milyen webkamerás programot telepítsek, hogy működjön, vagy mit kell...

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések az Internet rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!