Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehet hogy egy speed...

Hogy lehet hogy egy speed test szerint az internetem letöltése 40mbit/sec és mégis szinte mindig 3,5mbit/sec-el töltök le?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 9. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem hiszem el.

Hányszor kell még leírni a választ ?

5 éve szinte minden nap megkérdezi valaki. Te nem szoktál végezni egy kis kutatómunkát ha valamit nem tudsz ??

2019. ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

bit-Bájt átváltás megvolt? Csak mert a speedtest bitben mér, a letöltőprogram pedig Bájtban, és rögtön a nyolcszorosát kell venni.

Az internet amúgy nem pont ugyanúgy működik mint a speedtest, hogy te kiméred a legközelebbi szerverre a pár megás pocket oda-vissza töltését ami nyilván gyors lesz. A világ másik végéről egy másik felhasználó gépéről vagy egy terhelt szerverről nem fogsz ugyanannyival tölteni.

2019. ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A speedtest.net megabit/másodperc (Mbps, Mb/s) mértékegységet használ és alapértelmezetten a legközelebbi szerverrel végzi el a tesztet.


A letöltési sebességet a programok megabájt/másodperc (MBps, MB/s) mértékegységben adják meg. 1 megabájt/másodperc = 8 megabit/másodperc - szóval 3,5 megabájt/másodperc az 28 megabit/másodperc.


"mbit/sec" mértékegység - ami milibit/másodperc lenne - nincs.


A letöltési sebesség egyébként sok mindentől függ:

* függ az elérni kívánt hoszt(ok) terheltségétől

* a szerverig tartó, szolgáltatótól független hálózat terheltségétől

* a szolgáltató hálózatának terheltségétől

* a kapott csomagtól

* a saját, belső hálózatod terheltségétől

* a gépedtől

2019. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De végeztem kutató munkát,feltettem ide egy kérdést :)
2019. ápr. 9. 19:37
 5/5 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat :)
2019. ápr. 9. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!