Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért csak az én gépemen...

Miért csak az én gépemen lassú a net? Mit lehet kezdeni vele? 17/f

Figyelt kérdés

Az én gépemen kb mindig lassú a net, a pingek 60-tól 700-ig ugrálnak, a letöltési sebesség gyakran 0,50 Mbps alá is leesik, kb semmit nem akar betölteni.


Kb egy évvel ezelőtt mindenkinek így ment itthon a net, aztán a bátyám szerzett valami használt öreg Netgear-es switch-et, de abba csak 8 kábel megy.


Abba van csatlakoztatva az ő gépe, anyu gépe, apu gépe, 3 beltéri egység (neten keresztül megy a TV-nk, ha nem megy a net akkor a tv sem), még arról megy a Nas szerver és a Wifi router.

Ezzel be is telt a 8 port, az én gépem pedig a wifi-be van bedugva, onnan megy.


Persze a telefonok a wifiről ugyan olyan vacakon mennek mint az én gépem. Szoktam azt csinálni hogy ha a bátyám nincs itthon bemegyek a szobájába, kihúzom az ő gépe kábelét a switch-ből és bedugom az én gépem. De múltkor lecseszett mert melóból nem tudott csatlakozni az otthoni gépére, azt mondta ha még egyszer kihúzom zárni fogja a szobája ajtaját.


Ha újra indítom a wifit akkor kb 20-30 percet megy rendesen, aztán megint behal....


Mit lehet ezzel csinálni? A bátyám informatikus, de nem nagyon érdekli őt hogy nekem nem megy. Bezzeg amikor anyu nyávogott neki hogy nem tud dolgozni, nem megy a net akkor azonnal rohant valamelyik ismerőséhez ezért a switch-ért.



2019. ápr. 16. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a Wi-fi reouter-t kell lecserélni. Ha azt lecseréled - leírásból úgy látom - az őt nem érinti nethasználat szempontjából ha routert piszkálod, tehát vegyél egyet és cseréld le.
2019. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kelleni fog egy 16 portos switch.
2019. ápr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Anyunak szóltam hogy kéne egy új router. Ő azt mondta hogy a bátyádnak szólj, ő ért ezekhez. Bátyám meg azt mondta fél éve hogy nem ér rá ezzel foglakozni meg beállítgatni. Aztán arról volt szó hogy szerez egy 4-es switch-et, arról mennének a tv-k, a Netgear-ről meg a gépek, de ezt sem oldotta tovább azóta sem...
2019. ápr. 16. 21:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig ezt csak neked kell megoldanod, ha a bátyád egy ekkora f....

15k körül már lehet kapni normális routert, bekonfigurálni nagyon egyszerű, kb. 5-10 perc alatt megvan egy kezdőnek is.

2019. ápr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most is rágom a fülét hogy valamit csináljon már. Most azt mondta holnap 3-kor hívjam őt fel, körülnéz a munkahelyén hátha talál valami régebbi de működőképes wifit
2019. ápr. 16. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!